Maďariča prekvapili zmeny v RTVS, zaujímajú ho 'pravé dôvody'

Ministra kultúry Mareka Maďariča zaujímajú pravé dôvody odchodu dvoch kľúčových šéfov verejnoprávneho spravodajstva.

07.02.2018 13:02
maďarič, smer, snem Foto: ,
Minister kultúry Marek Maďarič.
debata (24)

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) totiž v pondelok 5. februára oznámil, že ku koncu februára odchádzajú dohodou riaditeľ spravodajstva a publicistiky RTVS Juraj Rybanský a šéf televízneho spravodajstva a publicistiky Boris Chmel. „Z toho, že odchádzajú šéfovia spravodajstva, z toho som bol teda veľmi prekvapený,“ uviedol Maďarič pre novinárov počas dnešného rokovania vlády.

Ako dodal, „mňa by zaujímali pravé dôvody, pre ktoré odchádzajú“. Na doplňujúcu novinársku otázku, či pochybuje o oficiálne komunikovaných dôvodoch ich odchodu, odpovedal otázkou: „Kto o tom nepochybuje?“ Fungovanie RTVS pod vedením Jaroslava Rezníka minister kultúry hodnotiť nechcel. „Je krátko ešte riaditeľ, na celkové hlbšie hodnotenie si netrúfam,“ konštatoval.

RTVS tlačovou správou v pondelok podvečer oznámil, že sa dohodli na ukončení spolupráce dohodou s riaditeľom sekcie spravodajstva a publicistiky Jurajom Rybanským a vedúcim odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Borisom Chmelom k 28. februáru. S Rybanským zo zdravotných dôvodov a s Chmelom zo súkromných dôvodov.

„Mrzí ma to, že z RTVS odchádzam tak skoro, ale zdravie mám iba jedno,“ citovala tlačová správa Rybanského. RTVS v nej dodal, že „intenzívne pracuje na kontinuálnom zabezpečení vedenia televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky v ďalšom období“.

Obaja odchádzajúci šéfovia spravodajstva a publicistiky prišli do rádiotelevízie krátko po nástupe Jaroslava Rezníka do funkcie generálneho riaditeľa začiatkom augusta minulého roka. Rybanský nahradil na poste riaditeľa spravodajstva a publicistiky 15. septembra 2017 Lukáša Dika. Chmel sa stal vedúcim odboru 23. septembra 2017 a nahradil Juraj Fellegiho. Okrem nich sa nástupom Rezníkovho manažmentu v RTVS zmenilo aj vedenie rozhlasovej časti spravodajstva. Novou vedúcou odboru rozhlasového spravodajstva je od 1. októbra 2017 Petra Stano Maťašovská. Táto pozícia nebola dovtedy úplne obsadená, povereným vedúcim odboru rozhlasového spravodajstva bol Ján Balaščak.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Marek Maďarič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy