Štát prispeje takmer 13 miliónmi na lyžiarske kurzy a školy v prírode

08.02.2018 15:29
Fico, Lubyová
Ministerka školstva Martina Lubyová a predseda vlády Robert Fico počas návštevy lyžiarskeho kurzu pre škol. Autor: ,

Štát od roku 2016 prispieva na lyžiarske kurzy a školy v prírode zo štátneho rozpočtu.

V januári 2016 ministerstvo rozdelilo 14,3 milióna eur pre viac ako 95-tisíc žiakov základných a stredných škôl, v roku 2017 išlo 14 miliónov eur pre 90-tisíc žiakov. Na tento rok požiadali školy o príspevok 12,9 milióna eur pre 86-tisíc žiakov.

Výška príspevku na jedného žiaka je 150 eur a žiak ho môže využiť len jedenkrát počas štúdia na základnej alebo strednej škole. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tlačovej správe po kontrolnom dni ministerky školstva Martiny Lubyovej a predsedu vlády SR Roberta Fica v zimnom stredisku v Štiavnických vrchoch.

Na lyžiarskych kurzoch sa v rokoch 2016 až 2018 zúčastnilo 270-tisíc žiakov. „Deti priemerne trávia päť nocí v takýchto zariadeniach. Ak 270-tisíc vynásobíme piatimi, tak hovorím o 1 350 000 nocí, ktoré zaplatí štát. Je to obrovská podpora pre cestovný ruch, pre malé penzióny. Teším sa najviac z toho, že dnes nie je rozdiel, či rodičia dieťaťa majú alebo nemajú peniaze, pretože sme sa snažili nastaviť tých 150 eur tak, aby to pokrylo všetky náklady,“ uviedol Robert Fico.

Ako informoval tlačový a informačný výbor Úradu vlády SR, štát by mohol finančne podporiť aj plavecké výcviky. „My sa zaoberáme možnosťou rozšíriť tieto akcie aj na plavecký výcvik, lebo potrebujeme zvýšiť pohybovú kultúru v školách, podchytiť tie deti a možno plavecký výcvik by sa hodil aj na prvý stupeň základných škôl, lebo lyžiarske kurzy máme na druhom stupni a viem, že aj na tomto stupni chceme detičky vychovávať v ranom veku k takýmto návykom,“ vyjadrila sa ministerka školstva Martina Lubyová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Robert Fico #lyžiarsky výcvik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku