Hlina má podporu členov predsedníctva KDH

09.02.2018 12:50
alojz hlina, kdh
Predseda KDH. Autor: ,

Členovia predsedníctva KDH podporujú Alojza Hlinu vo funkcii predsedu KDH a podporujú aj jeho kandidatúru na predsedu KDH na marcovom sneme v Ružomberku. Informoval o tom hovorca hnutia Stano Župa.

Hlinu mieni v boji o kreslo predsedu vyzvať poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka, ktorý odišiel z OĽaNO a vstúpil do KDH. Nového predsedu si budú kresťanskí demokrati voliť na sneme 17. marca v Ružomberku.

Šéf KDH by chcel s Vašečkom zviesť boj predstáv a vízií, neželá si, aby to bolo osobné. V KDH cíti podporu, nevie odhadnúť podporu pre Vašečku. Súboj o predsednícky post nevníma ako zápas o svoje prežitie.

Nemyslí si však, že je správne meniť úspešný tím a jeho kapitána v polčase, zvlášť, keď sa mu darí. Poukázal na úspech KDH v minuloročných krajských voľbách a je presvedčený, že hnutie urobí dobrý výsledok aj v tohtoročných komunálnych voľbách.

Vašečka sa pre kandidatúru rozhodol aj kvôli silnej a naliehavej ponuke zvnútra KDH. Druhým dôvodom prestupu je podľa jeho slov, že KDH údajne prestáva byť kresťanským aj demokratickým hnutím, a toto chce zmeniť. Podľa Vašečkových informácií je KDH na čele so súčasným predsedom Alojzom Hlinom pre mnohých členov neprijateľné. Svoj vzťah s Hlinom označil Vašečka za normálny.

#Richard Vašečka #KDH #Alojz Hlina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

35,99
Lady ružová orchidea

Lady ružová orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk