Cieľom MO je zabezpečiť obranu SR a bezpečnosť Slovákov, povedal Gajdoš

Spoluprácu s fínskou spoločnosťou Patria, ktorá vyrába obrnené vozidlá, považuje Gajdoš za transparentnú.

11.02.2018 14:08
Peter Gajdoš Foto: ,
Minister obrany Peter Gajdoš
debata (18)

Cieľom Ministerstva obrany (MO) SR je zabezpečiť obranu SR a bezpečnosť Slovákov. Vyhlásil to minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) v nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Zároveň podotkol, že nákupy v obrane sú transparentné a dôveryhodné.

„Nešiel som do politiky, aby som zbohatol. Ak by mi niekto ponúkol, že by som mal ísť kvôli biznisu robiť ministra obrany, tak nie. Ako bývalý trojhviezdičkový generál som prijal túto šancu na budovanie Ozbrojených síl SR v zmysle programového vyhlásenia vlády,“ povedal Gajdoš s tým, že jeho cieľom je na základe strategických dokumentov zabezpečiť obranu SR a bezpečnosť Slovákov. „Nechcem a nebudem hazardovať s dôveryhodnosťou občanov SR,“ doplnil.

Minister obrany reagoval aj na situáciu ohľadom modernizácie armády, ktorej bola v piatok (9.2.) venovaná mimoriadna schôdza NR SR. „Žiadne tendre sme nevyhlásili, riešime záležitosti vývoja a výskumu. V prípade vozidiel 8×8 je to vývoj a výskum v zmysle transparentného riešenia problému,“ povedal minister.

Spoluprácu s fínskou spoločnosťou Patria, ktorá vyrába obrnené vozidlá, považuje Gajdoš za transparentnú.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo obrany #Peter Gajdoš
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy