Predseda vlády odpovedal jasne na špekulácie o jeho odchode na ústavný súd, vyhlásil Kaliňák

Ani podľa podpredsedníčky vlády a ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej nie sú otázky o presune Roberta Fica aktuálnou témou.

14.02.2018 13:15
bezpecnostny vybor, Kalinak, Foto: ,
Minister vnútra Robert Kaliňák
debata (7)

Stanovisko premiéra Roberta Fica (Smer) o jeho presune na Ústavný súd SR je podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer) zrozumiteľné a jasné. Ako dodal, nie je potrebné sa v súčasnosti zaoberať podobnými špekuláciami. „Ak som dobre čítal vyjadrenie premiéra k tejto téme, tak bolo jasné a prehľadné, chápem, že je to dobrá živná pôda pre rôzne analýzy alebo dohady, ale ja kuloárne reči zásadne nekomentujem,“ uviedol po dnešnom rokovaní vlády Kaliňák.

Reagoval aj na otázku, či by si zloženie vlády vedel po premiérovom odchode predstaviť. „Je tu možnosť, že keď absolvujem dobre výcvik, môžem byť kozmonautom,“ odpovedal minister s úsmevom. Ani podľa podpredsedníčky vlády a ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) nie je téma premiérovho odchodu na ústavný súd aktuálna. „Nemôžem sa k tomu vyjadriť, pretože takáto možnosť zatiaľ v rámci koalície neodznela,“ uzavrela Žitňanská.

Informáciu o možnom odchode premiéra zverejnil Denník N, keď informoval, že vo februári 2019 sa skončí funkčné obdobie deviatim sudcom Ústavného súdu SR vrátane predsedníčky Ivetty Macejkovej. „Na jeseň by mal parlament zvoliť 18 kandidátov, z ktorých prezident Andrej Kiska vyberie deväť sudcov a zároveň aj vymenuje predsedu Ústavného súdu SR,“ uviedol denník. Premiér kandidatúru zatiaľ nepripustil. „Mojou ambíciou je, a už som to niekoľkokrát zdôraznil, doviesť stranu Smer k piatemu víťazstvu vo voľbách a k štvrtej účasti vo vláde,“ zareagoval pre Denník N na otázku, či zvažuje kandidatúru.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Smer #Robert Kaliňák
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy