Na plastike v Košiciach vyvodia po škandále dôsledky, analyzujú skoro 400 prípadov

Vedenie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach vyvodí u viacerých zamestnancov z Kliniky plastickej chirurgie a oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny pracovnoprávne dôsledky.

15.02.2018 15:51
debata (1)

V súvislosti s operáciami zahraničných klientok sprostredkovaných agentúrou New Look Holiday, ktoré mali platiť vyššie sumy, než je uvedené v oficiálnom cenníku kliniky, o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.

„V uplynulých dňoch boli realizované individuálne rozhovory s viacerými zamestnancami z Kliniky plastickej chirurgie a oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ďalšie osoby z iných pracovísk budú ešte vypočuté. Momentálne analyzujeme získané informácie, ktoré vypočuté osoby uviedli a týkajú sa operácií samoplatcov,“ povedala Stašková.

Interná kontrola sa aj naďalej podľa nej zaoberá vyše 380 chorobopismi pacientov samoplatcov, ktorí boli na Klinike plastickej chirurgie operovaní počas rokov 2017 a 2016, preto škodu, ktorá mohla nemocnici vzniknúť, toho času nie je možné vyčísliť.

„Vieme ale povedať, že na základe zistení budú u viacerých osôb vyvodené pracovnoprávne dôsledky. Ešte chceme uviesť, že UNLP Košice naďalej poskytuje súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní,“ dodala hovorkyňa nemocnice.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #škandál #plastické operácie #Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura