Polícia navrhla obžalovať Bašternáka

Polícia uzavrela kauzu podnikateľa Ladislava Bašternáka návrhom na podanie obžaloby.

16.02.2018 13:16
protikorupčný pochod, demonštrácia, protest,... Foto: ,
Protikorupčný pochod v uliciach Bratislavy.
debata (104)

Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že informáciu potvrdil zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Oficiálne zdroje podľa portálu v tejto veci informujú striedmo. „Vyšetrovanie predmetnej trestnej veci bolo vyšetrovateľom Policajného zboru ukončené začiatkom tohto týždňa a spis bol zaslaný dozorovému prokurátorovi na ďalšie konanie,“ uviedol pre portál hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Portál pripomína, že policajný prezident Tibor Gašpar už koncom minulého roka avizoval, že daňová kauza Ladislava Bašternáka sa skončí práve návrhom na podanie obžaloby. Podnikateľ, v ktorého rezidencii Bonaparte býva predseda vlády Robert Fico, je obvinený zo zločinu neodvedenia dane a poistného.

Pred niekoľkými dňami zároveň na daňovom úrade zaplatil necelé dva milióny eur, aby sa podľa portálu mohol pokúsiť uplatniť si inštitút účinnej ľútosti a zaručiť si tak beztrestnosť pre tento skutok. Spis teraz spolu s potvrdením z daňového úradu poputuje na stôl dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ten zváži, či má Ladislav Bašternáka na účinnú ľútosť právo. Ústavný súd totiž vlani v lete rozhodol v podobnom prípade, že na nadmerné odpočty DPH, ktoré si podnikateľ od štátu vypýtal a dostal, sa účinná ľútosť nevzťahuje. Tento názor prevláda aj medzi prokurátormi, dodáva portál.

104 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #obžaloba #Ladislav Bašternák