Stovky ľudí si v Nitre a Šali uctili pamiatku Kuciaka a Kušnírovej

Približne 400 ľudí si prišlo uctiť pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Obaja boli absolventmi Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre.

27.02.2018 19:54
Spomienkový pochod v Nitre, nitra, pochod,... Foto: ,
Zapaľovanie sviečok na Svätoplukovom námestí pri Mariánskom stĺpe v Nitre počas spomienkového pochodu na počesť zavraždeného investigatívneho novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.
debata (10)

Spomienku, ktorej predchádzal smútočný pochod mestom, zorganizovali študenti UKF z katedry žurnalistiky, kde študoval a neskôr aj prednášal Ján Kuciak a z katedry archeológie, ktorú absolvovala Martina Kušnírová. Spomienkový pochod sa začal pred sídlami katedier, neskôr sa všetci účastníci stretli pri Mariánskom stĺpe na Svätoplukovom námestí.

K študentom sa postupne pridali aj ďalší ľudia, ktorí na pamiatku zavraždených obetí v tichosti zapaľovali sviečky. Janko bol študent žurnalistiky na UKF, potom tu pôsobil ako doktorand a aktuálne bol externým pedagógom. Jeho smrť nás hlboko zasiahla, morálne, ľudsky… Takže vzdávame česť jeho pamiatke, povedala vedúca katedry žurnalistiky na UKF Marcela Antošová.

Zapaľovanie sviečok na Svätoplukovom námestí...
Zapaľovanie sviečok na Svätoplukovom námestí...
+3Spomienkový pochod na počesť zavraždeného...

Zavraždenie bývalých študentov nitrianskej univerzity už ostro odsúdil aj rektor UKF Ľubomír Zelenický, ktorý vyjadril hlbokú sústrasť rodičom, rodinám a pozostalým. UKF v Nitre vyjadruje svoje hlboké rozhorčenie nad tragédiou, ktorá zasiahla životy dvoch mladých ľudí a odsudzuje akýkoľvek akt násilia spáchaného na človeku, skonštatoval Zelenický.

Pietna spomienka na zavraždeného novinára a jeho priateľku sa v utorok večer konala aj v Šali, kde sa ľudia stretli pred Pamätníkom obetiam komunizmu. Smrť Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej vo Veľkej Mači nenecháva ľahostajných ani nás, občanov Šale. Nesúhlasíme s mafiánskymi praktikami a zastrašovaním. Chladnokrvná vražda novinára nemá v slobodnej krajine miesto. Krajina, kde vraždia novinárov, nie je slobodná krajina, uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na mestskej webovej stránke.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #Šaľa #vražda novinára Jána Kuciaka #Martina Kušnírová