Žitňanská: Je neprijateľné, aby na Úrade vlády boli ľudia s kontaktmi na mafiu

Je neprijateľné, aby na úrade vlády pôsobili ľudia, ktorí by akokoľvek mohli byť spájaní s talianskou mafiou, tvrdí ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). To je absolútne zásadná otázka.

28.02.2018 14:00 , aktualizované: 17:21
žitňanská Foto: ,
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská
debata (46)

Vyhlásila to v stredu ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka vládnej strany Most-Híd Lucia Žitňanská.

Žitňanská sa zúčastnila úvodu prezentácie hodnotiacej správy o stave justície na Slovensku v priestoroch vládneho hotela na Bôriku v Bratislave. Uviedla, že má pocit, že z jej úst by malo po dvoch dňoch zaznieť pár slov súvisiacich s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

V prvom rade chcem povedať, že myslím, že všetkým nám úprimne záleží na tom, aby vražda novinára a jeho priateľky bola dôsledne a dôveryhodne vyšetrená, povedala ministerka a podpredsedníčka vlády. To môžu podľa nej urobiť len vyšetrovatelia pod dohľadom prokuratúry.

Nie politici majú vyšetrovať, ale vyšetrovatelia a polícia má vyšetrovať, uviedla s tým, že o výsledkoch vyšetrovania by mali informovať vyšetrovatelia a prokuratúra. Kvôli dôveryhodnosti procesu, pretože myslím, že všetci musíme uveriť tomu, že sa urobilo všetko preto, aby táto vražda bola vyšetrená, vysvetlila.

Je absolútne neprijateľné, aby na Úrade vlády SR pôsobili ľudia, ktorí môžu byť v kontakte s mafiou. To je absolútne zásadná otázka, zdôraznila Žitňanská. Na otázku, či zvažuje demisiu, neodpovedala.

Popoludňajšie rokovanie čelných predstaviteľov Mosta-Híd sa skončilo bez konkrétneho záveru. Rokovania budú pokračovať. Podľa viacerých zdrojov z prostredia strany v nej zaznievajú názory, že akýkoľvek výsledok vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky bude spochybňovaný, kým neodídu z funkcií minister vnútra Robert Kaliňák (Smer) a policajný prezident Tibor Gašpar.

46 debata chyba
Viac na túto tému: #Lucia Žitňanská #vražda novinára Jána Kuciaka #vládna kríza 2018