Premiérovi Ficovi nedochádza vývoj na Slovensku, tvrdí Mečiar

07.03.2018 09:32
mečiar
Bývalý premiér SR Vladimír Mečiar pred konferenciou Právny štát alebo právo na pravdu v septembri 2017. Autor: ,

Súčasná politická situácia je podľa bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara ovplyvnená aj tým, že vláda dlhodobo nemá stratégiu. Premiérovi Robertovi Ficovi (Smer) podľa neho celkom nedochádza vývoj na Slovensku, ani chápanie zodpovednosti každej jeho časti, aj negatívnej.

„Politická zodpovednosť neznamená, že si trestný čin urobil, politická zodpovednosť znamená, že zodpovedáš za to, že vôbec vznikol, za výsledok. Vláda v tej situácii, keď má vnútorné rozpory, rozpory s opozíciou, prezidentom, vyžaduje riešenie,“ povedal v utorok bývalý trojnásobný premiér na konferencii v Bratislave.

Mečiar nevie, či sa súčasná politická situácia pretaví do predčasných volieb, rekonštrukcia vlády by mala byť podľa neho rozsiahlejšia, ale neznamená to, že by mala skončiť súčasná koalícia. Zároveň skritizoval opozíciu, podľa neho totiž nie je možné robiť demokraciu cez tlačové konferencie. „Nie je tu subjekt, ktorý by bol v opozícii schopný vytvoriť program národnej obrody Slovenskej republiky na hodnotách národných, kresťanských a sociálnych. Ak sa takýto subjekt nevytvorí, nebude tu nositeľ zmeny,“ ozrejmil.

Mečiar tvrdí, že súčasná politická situácia je výsledkom chýbajúcej stratégie vlády. „Niet stratégie, sú to krátkodobé ciele, programy, od tlačovky po tlačovku, sú to krátkodobé prehlásenia, čo by sa malo robiť. Je tam tlak na sociálne najslabšie skupiny, úprava základu platu, úprava najnižších dôchodkov, ale nie je to o vyriešení základných problémov, v ktorých Slovensko zaostáva… Veci tu na Slovensku sú prezreté a nemajú riešiteľa. Vláda toto zanedbáva a preto sa ocitá v zmätku, v ktorom je,“ zhrnul.

#Vladimír Mečiar #Robert Fico #vládna kríza 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Rozeta

Rozeta

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk