Most-Híd zvažuje zmeniť termín republikovej rady

Most-Híd uvažuje o posunutí rokovania republikovej rady z pondelka 12. marca na utorok 13. marca. Informovala o tom hovorkyňa strany Klára Debnár.

07.03.2018 12:08
debata (14)

„Republiková rada Mosta-Híd je zvolaná na 12. marca. Kvôli tomu, aby mohli prebehnúť všetky okresné rady strany, sa uvažuje aj o termíne 13. marca. O tejto možnosti sme informovali aj našich partnerov. Neskorší termín ako 13. marca neprichádza do úvahy,“ uviedla hovorkyňa. O finálnej verzii bude strana informovať.

Most-Híd zvolal republikovú radu po tom, ako minister vnútra Robert Kaliňák (Smer) hovoril, že sa nateraz nechystá odstúpiť z funkcie. Podľa Mosta-Híd by pritom odstúpiť mal, ale konať má Smer. Na republikovej rade by strana mala riešiť, ako ďalej v koalícii, teda či v nej strana zostane.

V Smere o Kaliňákovom osude a ďalšom postupe v koalícii rokujú. Vedenie strany v utorok (6.3.) jasne nepovedalo, či má Kaliňák jeho podporu, za premiéra Roberta Fica (Smer) sa postavilo. Minister práce Ján Richter (Smer) v stredu uviedol, že Kaliňák má plnú dôveru Smeru. Kaliňáka označil za skúseného a zodpovedného politika.

„Ak dôjde k presvedčeniu, že jeho pôsobenie škodí Smeru, v tomto smere je pripravený sám vyvodiť dôsledky,“ povedal Richter. Na otázku, či vládnej strane Kaliňák teraz neškodí, Richter uviedol, „že v tejto chvíli má plnú podporu strany“.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Most-Híd #Smer #republiková rada