Obľúbený magazín Varecha s novými rubrikami a v novom šate!

08.03.2018 17:30

Varecha – piatková vložená príloha denníka Pravda plná receptov a praktických rád pre všetkých, ktorí majú radi dobré jedlo, varenie a pečenie – sa v piatok 9. marca predstavuje v novom dizajne a s novými rubrikami.

Titulka novej Varechy.
Titulka novej Varechy.

„Nová Varecha bude pestrejšia a ešte praktickejšia. Vychádzame v ústrety tým čitateľkám a čitateľom, ktorí by v každom magazíne radi našli recepty na rôzne témy,“ vysvetľuje Jakub Prokeš, zástupca šéfredaktorky denníka Pravda a vedúci magazínu Varecha. Doteraz sa totiž každé číslo magazínu špecializovalo iba na jednu tému.

„Prvé číslo vynovenej Varechy sme pripravovali v predstihu, aby sme ho mohli aj otestovať. Vybranej vzorke čitateliek, čitateľov a obchodných partnerov sa novinky a pestrejší obsah páčili. Najviac ich zaujal nový dizajn, z nových rubrík Tri nápady na…, Tipy&Triky&Nápady a Pekné víno na váš stôl,“ dopĺňa Jakub Prokeš.

Magazín Varecha si zachová základný rozsah šestnásť strán, v úvode ponúkne na dvojstrane už spomínanú novú rubriku Tri nápady na…, tentoraz tri recepty na Najmilšie torty: Sviežu tortu s malinami, Orechovú tortu s čokoládou a krémom a Tiramisu s vaječným koňakom.

Na ďalšej dvojstrane sa predstavia nové rubriky: Sezóna, tentoraz venovaná pomarančom a zdravým receptom z nich; Tipy&Triky&Nápady, rubrika plná užitočných správ a správičiek do kuchyne aj domácnosti a rubrika Novinky na pultoch. Dvojstranu uzatvára tip na Pekné víno na váš stôl. Nová pravidelná rubrika pre milovníkov vína v premiére predstaví víno pre jedinečnú príležitosť – nové, iba nedávno nafľašované Tokaj cuvée 2016 z rešpek­tovaného vinárstva J&J Ostrožovič.

Ďalšie strany sú venované rokmi preverenej rubrike Dnes varí… „Aj v novej Vareche ju budeme pripravovať spolu s najlepšími šéfkuchármi Slovenska. V najbližšom čísle predstavíme deväť nových originálnych WELLNESS RECEPTOV od Michala Daneka, šéfkuchára Wellness hotela Borovica**** na Štrbskom Plese,“ hovorí Jakub Prokeš.

Budú to recepty na: Šošovicové placky s hubovo-zeleninovou plnkou, Tresku v pistáciovej kôrke s fazuľovým pyré, Kačacie prsia s čiernou šošovicou, Zemiakovú panvičku so strateným vajíčkom, Roládu z kuracieho stehna a zo strukovín, Cícerové lievance s čučoriedkami, Strukovinovú roládu na studeno, Cuketové závitky s čerstvým syrom a so zeleninou. V rubrike Škola varenia šéfkuchár Michal Danek krok za krokom učí, ako pripraviť zdravú Zeleninovú polievku s fazuľovými haluškami.

Záver magazínu je vyhradený, tak ako doteraz, populárnym rubrikám Po dobrom jedle (stĺpček profesora vína Fedora Malíka) a To naj z varecha.sk – k trom receptom na jednu tému z populárneho kulinárskeho portálu však pribudne ešte nová rubrika Sladká bodka na záver.

Uvedenie vynovenej piatkovej vkladanej prílohy denníka Pravda vydavateľstvo PEREX, a. s., podporuje aj čitateľskou SMS súťažou o ceny dovedna za vyše 1 100 €. Čitateľky a čitatelia magazínu Varecha v nej môžu vyhrať kávostroj v cene 429 €, dva prekvapkávacie kávovary v cene 49 €, tri varné kanvice v hodnote 39 €, tri šľahače v hodnote 29 € a desať tyčových mixérov v hodnote 39 €.

Nezabudnite, už v piatok 9. marca – je v Pravde vložený nový magazín Varecha, ktorý prinesie v novom dizajne nové recepty a nové rubriky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#magazín Varecha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk