Sulík: Robert Fico stroskotal na tom, čo ho vynieslo do politiky

Robert Fico stroskotal na tom, čo ho vynieslo do politiky – stroskotal na klamstvách a bezohľadnosti. Dnešné zasadnutie Bezpečnostnej rady SR malo byť skôr, nie niekoľko hodín pred zhromaždeniami.

09.03.2018 15:20
SaS, sloboda a solidarita, richard sulík,... Foto: ,
Šéf SaS Richard Sulík.
debata (24)

„Bohvieako to bolo naozaj, neverím mu ani nos medzi očami,“ povedal na brífingu šéf SaS Richard Sulík na margo dlažobných kociek, ktoré sa podľa premiéra Roberta Fica našli v kríkoch pred Úradom vlády SR. Vníma to ako zastrašovanie ľudí.

Na Slovensku sa píše podľa neho nová história slobodného Slovenska. Sulík takisto dodal, že Robert Fico už nemá dnes čo ponúknuť, nemôže ponúknuť prosperitu, ani dôstojné miesto SR v Európskej únii. Nespokojnosť podľa neho pramení z dlhej histórie nevyšetrených káuz a tieto kauzy neboli vyšetrené, pretože ich organizátori sedia a sedeli vo vládach Roberta Fica.

Sulík takisto vyzval, aby ľudia prišli na námestia a pokojne vyjadrili svoj názor. „Pobúrenie, ktoré o pár hodín zaplní slovenské námestia, vyvrcholilo popravou dvoch mladých ľudí. Popravou, ktorá ma zastrašiť všetkých, čo pátrajú po pravde. Táto poprava je skutkom organizovaného zločinu, ktorý postupne prerástol do štátnych štruktúr,“ poznamenal pred novinármi s tým, že tento organizovaný zločin je krytý svojimi členmi v polícii, na prokuratúre i na súdoch. „Tento organizovaný zločin má obrovskú oporu vo funkcionároch strany Smer,“ vyhlásil a dodal, že národ im to nesmie dovoliť. „Inak bude na Slovensku ešte neznesiteľnejšie, ako už je,“ uzavrel líder SaS.

Zhromaždenie s názvom Postavme sa za slušné Slovensko bude v 48 slovenských mestách a v sedemnástich zahraničných metropolách. Organizátori žiadajú nezávislé vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tiež žiadajú novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, podozriví z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. V hlavnom meste sa dnes začína zhromaždenie o 17:00.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Richard Sulík #vražda novinára Jána Kuciaka #vládna kríza 2018