Most-Híd sa stretol s prezidentom, nepovedal, či mu stačí Kaliňákov odchod

Most-Híd informoval prezidenta SR Andreja Kisku, ako prebehli rokovania okresných štruktúr o situácii v koalícii a spoločnosti. Informoval o tom predseda strany Béla Bugár, ktorý nepovedal, či strane stačí odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer), čo Most-Híd žiadal. Kaliňák demisiu oznámil v pondelok. Bugár nevylúčil, že zo strany môže pár ľudí odísť, či už v koalícii Most-Híd zostane alebo odíde.

12.03.2018 11:09
bugár, kiska, žitňanská Foto: ,
Predstavitelia strany Most-HÍD po stretnutí s prezidentom Kiskom.
debata (1)

„Pokiaľ nepadne rozhodnutie republikovej rady, o žiadnych čiastkových informáciách nebudeme hovoriť,“ povedal novinárom pri odchode z paláca Bugár.

Kaliňákov odchod Most-Híd považoval za nevyhnutný krok pre možnosť upokojenia situácie. „Sme radi, že náš hlas bol vypočutý a Smer bol schopný pristúpiť na personálnu výmenu na tak dôležitom poste,“ povedala hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár s tým že postoj strany k tejto veci bol známy už vyše týždňa. Most ale neodpovedal, či by sa Smer mal vzdať celého rezortu vnútra.

Pokiaľ ide o možné odchody zo strany, ak Most-Híd v koalícii zostane, Bugár povedal, že to platí aj naopak. „Neviem, ako rozhodne republiková rada, ale tak isto by mohli odísť ľudia, ak by sme zostali v koalícii, aj keby sme odišli,“ uviedol Bugár.

Predseda Mosta-Híd nemieni reagovať ani na vyjadrenia podpredsedu SNS Antona Hrnka, ktorý hovoril, že v SNS chcú hlavu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. „Nikdy som sa nevyjadroval k ľuďom, ktorí si myslia, že chvost máva psom. Ak to bude na stole od pána predsedu SNS, k tomu sa vyjadrím. Na pána Hrnka nebudem reagovať,“ doplnil.

Bugár tiež odmietol argumentáciu premiéra Roberta Fica, ktorý v posledných dňoch spomína amerického miliardára Georgea Sorosa. „V žiadnom prípade s tým súhlasiť nemôžeme,“ poznamenal Bugár. Nepovedal, aká je momentálne nálada v strane.

Republiková rada Mosta-Híd zasadne o 14.00 h v centrále strany v Bratislave. Rozhodovať bude o tom, ako riešiť vládnu krízu a ako ďalej v koalícii. Vládna kríza a napätie prišli po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Kiska #vražda novinára Jána Kuciaka #vládna kríza 2018 #predčasné parlamentné voľby 2018