Bugár: Most-Híd chce rokovať o predčasných voľbách. V hre je aj odchod z koalície

, 12.03.2018 22:41
bugar
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár prichádza do centrály strany po informovalí koaličných partnerov Smer-SD a SNS s výsledkami republikovej rady strany Most-Híd. Autor: ,

Strana Most-Híd chce rokovať o predčasných parlamentných voľbách so SNS. Premiér Robert Fico (Smer) takúto možnosť odmieta. Ak rokovania nebudú úspešné, Most-Híd odíde z koalície. Oznámil to v pondelok predseda Mosta-Híd Béla Bugár po zasadnutí republikovej rady strany a stretnutí s Ficom. Podľa Bugára by súčasnú situáciu vyriešili iba predčasné voľby, kedy by mali byť nespresnil.

„Republiková rada Mostu-Híd poveruje vedenie rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície,“ citoval uznesenie rady Bugár.

Uviedol, že predseda vlády odmietol dohodnúť sa na predčasných voľbách, preto chce Most-Híd rokovať ešte so SNS. Doplnil, že pokiaľ dôjde k dohode o predčasných voľbách, ministri Mosta-Híd zostanú vo vláde. Bugár nepovedal, či jeho poslanci podporia návrh na vyslovenie nedôvery vláde, s ktorým chce prísť opozícia. „Ešte tam nie sme,“ poznamenal.

Vládna kríza a napätie prišli po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku. Ten hovorí o prepojení politikov na kalábrijskú mafiu.

Most-Híd žiadal odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer) z funkcie, ktorý napokon odstúpil. Viacerí predstavitelia strany však pred rokovaním republikovej rady hovorili, že to už asi nestačí na upokojenie situácie a pripúšťali svoj odchod.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#predčasné parlamentné voľby 2018 #vražda novinára Jána Kuciaka #Most-Híd #vládna kríza 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Baza by The Blond Zebras

Kytica Baza by The Blond Zebras

29,99
Flower bag slnečnice

Flower bag slnečnice

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk