Stromček je na odchode z rezortu dopravy, má manažovať Smer

Viktor Stromček (Smer) by mal skončiť vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR a tiež vo funkcii splnomocnenca vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov.

13.03.2018 16:45
fico, stromček Foto: ,
Premiér Robert Fico (vľavo) a štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Viktor Stromček.
debata (7)

Návrh na jeho odvolanie z týchto dvoch pozícií by mala na stredajšom (14. 3.) zasadnutí prerokovať vláda. Návrh na odvolanie Stromčeka z postu štátneho tajomníka rezortu dopravy predložil na rokovanie kabinetu minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

„Na základe písomného vzdania sa funkcie Viktorom Stromčekom predkladám vláde Slovenskej republiky návrh na jeho odvolanie z funkcie štátneho tajomníka ministerstva dopravy,“ odôvodnil Érsek v materiáli.

Stromček sa už dlhšie spomína ako nový generálny manažér strany Smer. Strana to však zatiaľ oficiálne nepotvrdila, v minulosti to však uviedli zdroje blízke Smeru.

Funkciu generálneho manažéra Smer dlhé roky zastáva minister práce Ján Richter. Po vlaňajších krajských voľbách sa začalo hovoriť, že by sa tejto pozícii mal venovať človek na plný úväzok. Richter chce zostať ministrom, funkcia generálneho manažéra sa tak uvoľní. Menovať človeka na tento post je kompetenciou predsedu strany Roberta Fica.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #Viktor Stromček #predčasné parlamentné voľby 2018