Múdry krok, pochválil Šebej Žitňanskej rozhodnutie odísť z vlády

Rozhodnutie Lucie Žitňanskej nepokračovať v budúcej vláde ako ministerka spravodlivosti je múdrym krokom, tvrdí to František Šebej z Mosta-Híd.

15.03.2018 10:03
František Šebej Foto: ,
Člen klubu Most-Híd František Šebej.
debata (26)

Novinárom však stále nepovedal, ako sa v súčasnej politickej situácii zachová on. „Potrebujem ešte čas, keď k niečomu dospejem, informujem o tom najprv svojich kolegov,“ uviedol Šebej s tým, že žiada o pochopenie.

Ten sa v stredu okolo obeda vyjadril, že stanovisko Republikovej rady Mosta-Híd je jednoznačné, „a to, že buď padne dohoda na predčasných voľbách, alebo bugárovci odchádzajú z koalície“.

„Toto je problém na Slovensku, že vzdelávanie je nedostačujúce, teda nevedia čítať s porozumením,“ povedal Šebej. Na otázku, čo by Most-Híd urobil, ak by došlo k výmene premiéra, Šebej vtedy odvetil, že by to záviselo od toho, kto bude nový predseda vlády. „Ale naše uznesenie republikovej rady s tým nepočíta. To počíta s tým, že buď budú predčasné voľby, alebo odchádzame z vlády,“ dodal.

Predseda vlády Robert Fico (Smer) v stredu večer oznámil, že je pripravený podať demisiu, prezidentovi však dal podmienky. Fico sa domnieva, že ak by v súčasnej situácii došlo na Slovensku k predčasným parlamentným voľbám, sprevádzal by ich chaos a nestabilita.

Šéf Mosta-Híd Béla Bugár si Ficovo rozhodnutie podať demisiu cení. Lucia Žitňanská sa krátko na to v písomnom stanovisku vyjadrila, že nebude pokračovať v budúcej vláde.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Most-Híd #Lucia Žitňanská #František Šebej #vládna kríza 2018