Žitňanskú by mala nahradiť štátna tajomníčka Mária Kolíková

15.03.2018 10:39
žitňanská
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (na archívnej fotografii) oznámila, že odchádza z koaličnej vlády. Autor: ,

Novou ministerkou spravodlivosti by mala byť podľa informácií agentúry SITA Mária Kolíková. Tá doteraz v rezorte pôsobila ako štátna tajomníčka. Kolíková by mala v prípade vzniku novej vlády nahradiť Luciu Žitňanskú, ktorá v stredu oznámila, že v novej vláde byť nechce. V strane Most-Híd sa hovorí, že ambíciou Žitňanskej má údajne byť funkcia ústavného sudcu. Kandidáti na ústavných sudcov sa budú voliť na jeseň.

Novú vládu by mal viesť súčasný vicepremiér Peter Pellegrini. Ministra vnútra Roberta Kaliňáka má nahradiť doterajšia štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. Kaliňák oznámil svoju rezignáciu v pondelok.

Novým ministrom kultúry sa má stať doterajší poradca premiéra a poslanec NR SR Erik Tomáš. Funkcia ministra kultúry sa uvoľnila po demisii Mareka Maďariča, ktorý sa vrátil do parlamentu.V prí­pade, že Pellegrini sa stane predsedom vlády, uvoľní sa aj funkcia vicepremiéra pre informatizáciu. Podľa informácií agentúry SITA v Smere uvažujú nad tým, že by sa tejto funkcie ujal Martin Glváč, ktorý v súčasnosti pôsobí ako podpredseda NR SR a predseda poslaneckého klubu Smer.

#Lucia Žitňanská #vládna kríza 2018 #predčasné parlamentné voľby 2018 #demisia slovenskej vlády #Mária Kolíková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku