Bugár a Most-Híd žiadajú políciu o ochranu, Pellegrini vyzýva na pokoj na námestiach

Strana Most-Híd požiadala políciu o ochranu svojej straníckej centrály. Po výhražných e-mailoch žiada o ochranu aj predseda strany Béla Bugár. Dezignovaný premiér Pellegrini reagoval na podpálenie straníckej centrály Smeru v Žiline a vyzval ľudí, aby na dnešných protestoch nepodľahli vášňam a silným emóciám.

16.03.2018 14:10, aktualizované: 15:25
MOST-HÍD: Aktuálne dianie v koalícii Foto: ,
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár.
debata (219)

Dôvodom je výhražný e-mail, ktorý dnes strana dostala. V ňom sa uvádza, že centrálu Mosta-Híd treba vypáliť, informovala Klára Debnár.

O ochranu požiadal aj samotný predseda strany Béla Bugár. "Priatelia, dnes som musel požiadať o zvýšenú policajnú ochranu. Dostal som výhražné emaily vyzývajúce na likvidáciu mňa a ľudí v mojom okolí. Toto je cez čiaru. Takéto hrozby, ani podpaľovanie straníckych centrál nemajú s ústavnosťou, ani s demokraciou nič spoločné. Sem vedú štvavé reči opozície. Som presvedčený, že toto nechce nikto ani na námestiach, " skonštatoval Bugár.

V žilinskom sídle strany Smer dnes v noci horelo. Pred polnocou privolali hasičov k požiaru, kde sídli krajská i okresná kancelária najsilnejšej vládnej strany.

"Podľa prvotných informácií niekto vyhodil horiacu pneumatiku na prístrešok, odkiaľ sa oheň rozšíril až na strechu budovy. Vonkajší prístrešok zhorel takmer do tla. Požiar sa cez strechu rozšíril aj do dvoch vnútorných miestností.

Na krajskej centrále blízko centra Žiliny sa objavil aj nápis „Zlodeji. Vasky Jugent".

Pellegrini: Na námestiach nepodľahnite vášňam a silným emóciám

K podpáleniu straníckej centrály Smeru v Žiline sa vyjadril aj dezignovaný premiér Peter Pellegrini. „Vždy som rešpektoval a budem rešpektovať, aby každý z nás mohol vždy a všade slobodne vyjadriť svoj názor. Dnes som znepokojený tým, čo sa stalo v Žiline, kde sa niekto pokúsil podpáliť stranícku kanceláriu. A preto vás chcem aj takýmto spôsobom všetkých požiadať, aby ste počas stretnutí na námestiach nepodľahli vášňam a silným emóciám, aby ste sa nedali k ničomu vyprovokovať, aby ste si na seba dávali pozor a hlavne aby ste svoj názor vyjadrili slobodne, ale tak, ako sa v demokratických krajinách patrí,“ uviedol ďalej dezignovaný premiér.

219 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #ochrana #Most-Híd #vyhrážky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy