Opozícia iniciuje mimoriadnu schôdzu NR SR o skrátení volebného obdobia

Strana SaS začne v nedeľu popoludní rokovania s ďalšími opozičnými partnermi, výsledkom ktorých má byť zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR s jediným bodom návrhom na skrátenie volebného obdobia súčasného parlamentu.

18.03.2018 14:35
debata (76)

Opozičné hnutia OĽaNO aj Sme rodina túto iniciatívu podporia, uviedli v televíznej diskusii ich predstavitelia. Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča však v dnešnej situácii môžu rozhodnúť jedine ľudia tým, že nevzdajú svoju účasť na námestiach. Toto je jediná cesta, ako sa môžeme dostať k predčasným voľbám, uviedol Matovič. Skúšať provokovať v parlamente môžeme, ale všetko majú v rukách odhodlaní ľudia, doplnil.

Do televíznej diskusie v RTVS, ktorej témou boli aktuálne politické otázky, prišli iba predstavitelia opozičných strán SaS, OĽaNO, Sme rodina a ĽSNS. Koalícia zástupcov neposlala, RTVS preto využila inštitút prázdnych kresiel, moderátor v diskusii zastupoval ich postoje. Most-Híd rozhodnutie zdôvodnil účasťou predstaviteľa extrémistickej ĽSNS, ktorá je pre stranu neprijateľná. SNS a Smer neúčasť nezdôvodnili. Opoziční lídri sa v relácii zhodli na potrebe predčasných volieb v súčasnej situácii. Pre predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára je nepochopiteľné, prečo sa koalícia tohto kroku bojí. Vidím na poslancoch vládnych strán obrovský strach, uviedol Kollár, podľa ktorého však nie je opodstatnený, ak naozaj urobili pre ľudí toľko, ako tvrdia. Ja môžem ísť do predčasných volieb hocikedy, svojich voličov som v ničom nepodviedol, vysvetlil.

Počty v parlamente sú veľmi jednoduché. Každému, kto vie počítať, je jasné, že bez zapojenia sa vládnych poslancov nie je nádej na úspech, reagoval na aktivitu SaS predseda ĽSNS Marian Kotleba. Bez toho, aby niektorí vládni poslanci pocítili v sebe istú sebareflexiu a sebakritiku a povedali si, že dnešná politická situácia nezodpovedá tej po voľbách, sa podľa Kotlebu nič nezmení a dôjde len „k matematickej obnove niektorých figúrok na niektorých postoch“, čo bude znamenať len to, „že niektoré percentá pôjdu iným oligarchom“.

76 debata chyba
Viac na túto tému: #SaS #opozícia #OĽaNO #vládna kríza 2018
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy