Most-Híd posiela do Pellegriniho vlády Gála, Sólymosa a Érseka

Ministrom spravodlivosti bude Gábor Gál, ktorý dosiaľ šéfoval v parlamente poslaneckému klubu Mosta-Híd.

19.03.2018 11:55 , aktualizované: 12:30
Peter Pellegrini, Béla Bugár Foto: ,
Na snímke dezignovaný premiér SR Peter Pellegrini (vpravo) a predseda strany Most-Híd Béla Bugár (vľavo) počas tlačovej konferencie po ich spoločnom stretnutí v centrále strany Most-Híd. 19. marca 2018 v Bratislave.
debata (3)

Rezort životného prostredia povedie naďalej László Sólymos, ktorý má byť aj podpredsedom vlády. Doprave má ďalej šéfovať Árpád Érsek. Nominácie potvrdilo Predsedníctvo Mosta-Híd, oznámil predseda strany Béla Bugár po stretnutí s budúcim premiérom Petrom Pellegrinim (Smer). Pellegrini nominácie akceptuje.

„Na post ministra spravodlivosti navrhujeme pána poslanca Gábora Gála. Informovali sme zároveň, že chceme zmenu v tom, že László Sólymos ako minister životného prostredia by bol podpredsedom vlády,“ uviedol Bugár na tlačovej konferencii.

„Pri menách nevidím žiadny problém. S oboma ministrami, ktorí zostávajú na svojich pozíciách, mám svoju skúsenosť z vlády. Takisto pána poslanca Gála poznám roky aj z pôsobenia v Národnej rade. Je to človek, ktorý vie dôstojne zastať pozíciu ministra spravodlivosti,“ povedal Pellegrini, ktorý zároveň rešpektuje, že namiesto ministra spravodlivosti bude podpredsedom vlády šéf envirorezortu.

Bugár s Pellegrinim hovorili aj o očakávaniach od novej vlády. „Od budúceho ministra alebo ministerky budeme očakávať čo najrýchlejšie pokračovanie a dokončenie procesu, kde voľba prezidenta Policajného zboru bude tak, ako sme sa minule dohodli. Takisto policajná inšpekcia bude obsahovať zmeny,“ doplnil Bugár. Pellegrini podporuje urýchlené dokončenie tejto legislatívy. Bol by rád, keby to bol prvý návrh z dielne nového šéfa rezortu vnútra. „Ako predseda vlády budem trvať na tom, aby bol predložený do legislatívneho procesu v čo najkratšom čase,“ poznamenal.

Pellegrini verí, že ak nová vláda dostane šancu a postaví sa pred parlament, získa dôveru. SNS, Most-Híd hlasy deklarujú. „Smer bude tiež jednotný, preto ak dostaneme šancu a budeme môcť predstúpiť pred parlament, budúca vláda môže získať dôveru,“ doplnil.
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Gábor Gál #Most-Híd #vládna kríza 2018 #Pellegriniho vláda