Liberáli očakávajú, že po Krajmerovi budú nasledovať ďalší

Odstúpenie riaditeľa národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera je síce dôležitý, ale zďaleka nie postačujúci krok na očistu Policajného zboru od politického zasahovania. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo svojej reakcii na štvrtkové oznámenie o konci Krajmera vo vedení reakcii národnej protikorupčnej jednotky.

30.03.2018 11:27
debata (13)

SaS očakáva, že rovnako ako Krajmer poodchádzajú z funkcií aj ďalší skompromitovaní policajní dôstojníci – Tibor Gašpar, Peter Hraško, Milan Lučanský a ďalší.

Tlačovú správu SaS k odstúpeniu Róberta Krajmera z pozície riaditeľa národnej protikorupčnej jednotky NAKA poskytla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Odchodom Krajmera by sa podľa SaS nemalo zabudnúť na vyšetrenie podnikateľských aktivít jeho manželky a prepojenia na osoby s pochybnou povesťou. „V Krajmerovom záujme totiž nie je zisťovanie pôvodu majetku jeho manželky. Pripomíname, že tlak verejnosti dôsledne vyšetriť pochybné aktivity a prepojenia sa týka aj ďalších policajných funkcionárov, osobitne policajného prezidenta Gašpara a šéfa inšpekcie v rezorte vnútra Lučanského,“ tvrdia predstavitelia SaS.

Krajmer skončí k 1. aprílu

Riaditeľ národnej protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer končí vo funkcii. Odchádza na vlastnú žiadosť a vo funkciu končí k 1. aprílu. Vo štvrtok 29. marca o tom médiá informoval tlačový odbor ministerstva vnútra v spoločnom stanovisku Ministerstva vnútra SR a Prezídia Policajného zboru SR po rokovaní ministra vnútra Tomáša Druckera s prezidentom Policajného zboru Tiborom Gašparom a riaditeľom NAKA Petrom Hraškom v personálnej otázke riaditeľa národnej protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera.

„Moje rozhodnutie som urobil po dôkladnom zvážení a vzhľadom na neprimeraný nátlak na moju rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vnímam ako nedôvodný a politizujúci. Mojou povinnosťou je zabezpečiť nestranné a nezaťažené fungovanie profesionálnej práce vyšetrovateľov a kriminalistov národnej protikorupčnej jednotky bez toho, aby bola ich práca a výsledky spochybňované," cituje stanovisko Krajmera.

Drucker o tom vedel

Protikorupčnú jednotku NAKA bude dočasne viesť poverený zástupca riaditeľa. Róbert Krajmer zostáva v Policajnom zbore a nateraz nebude zastávať pozíciu v útvaroch kriminálnej služby.

Minister vnútra Tomáš Drucker bol o tomto zámere informovaný prezidentom Policajného zboru ešte 27. marca počas jeho oficiálnej návštevy na policajnom prezídiu s vedením Policajného zboru a následne sa pracovne stretol s prezidentom PZ Tiborom Gašparom a riaditeľom NAKA Hraškom na riešení tejto otázky 28. marca a 29. marca.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #SaS #personálne zmeny #NAKA #Róbert Krajmer
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy