Laššáková: Diskusia o výške koncesionárskych poplatkov bude jednou z priorít

Primárnym zdrojom v rámci súčasného viaczdrojového financovania RTVS a zároveň jedným z kľúčových faktorov udržania nezávislosti verejnoprávneho média sú koncesionárske poplatky. Vyhlásila to nová ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer). "Diskusia o ich výške bude patriť k mojim prioritám,“ uviedla.

31.03.2018 13:22
Kiska, Laššáková Foto: ,
Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska a vľavo ministerka kultúry SR Lubica Laššáková.
debata (72)

Upozornila, že v súčasnosti je udržanie nezávislosti verejnoprávnych médií zásadnou otázkou nielen na Slovensku, ale aj v Európe. “Nezávislý verejnoprávny vysielateľ je pre mňa taký, ktorý má okrem iného garantované aj dostatočné zdroje financovania, nezávislé od politického rozhodovania," dodala.

O zabezpečení príjmov chce viesť vecnú diskusiu, jej výsledkom by malo byť rozhodnutie po starostlivom zvážení všetkých faktov i názorov zainteresovaných strán. „Takže určite budem počúvať aj názor odbornej verejnosti,“ poznamenala. „Konečné rozhodnutie musí priniesť dlhodobé financovanie RTVS, garantujúce napĺňanie základných úloh a povinností, ktoré verejnoprávne médium v demokratickej spoločnosti má, a ktoré budem podporovať,“ dodala ministerka.

Laššáková zasadla do ministerského kresla po Marekovi Maďaričovi (Smer), ktorý viedol rezort kultúry niekoľko rokov. Maďarič odstúpil po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Neskôr sa zmenila celá vláda, keďže Robert Fico (Smer) podal demisiu a došlo k rekonštrukcii kabinetu. Novým premiérom sa stal Peter Pellegrini (Smer).

72 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #koncesionárske poplatky #Ľubica Laššáková
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy