Laššáková chce vyhlásiť rok 2020 Rokom slovenského divadla

Je namieste, aby rok 2020 bol vyhlásený za Rok slovenského divadla, uviedla ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer), ktorá v tomto prípade mieni nasledovať prvotné kroky svojho predchodcu Mareka Maďariča (Smer).

03.04.2018 08:23
Kiska, Laššáková Foto: ,
Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska a vľavo kandidátka na ministerku kultúry SR Lubica Laššáková (Smer) počas prijatia 21. marca 2018 v Bratislave.
debata (4)

„Samozrejme, chcem v týchto aktivitách pokračovať, a to s celou divadelnou obcou,“ povedala Laššáková, pričom pripomenula, že Divadelný ústav už pracuje na tomto projekte spolu so všetkými divadlami na Slovensku. „Je rozbehnutá príprava viacerých aktivít a prezentácií na rôznych úrovniach, aby sme si v roku 2020 dôstojne pripomenuli a oslávili nielen sté výročie založenia Slovenského národného divadla (SND), ale aj storočnicu existencie profesionálneho divadla na Slovensku,“ zvýraznila Laššáková.

Poukázala tiež na to, že rok 2020 bude aj rokom 190. výročia vzniku slovenského ochotníckeho divadla. „Jeho zrod je spojený s premiérou inscenácie Chalupkovej hry Kocúrkovo v Liptovskom Svätom Mikuláši, ktorú odohrali 22. augusta 1830,“ pripomenula.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #divadlo #Ľubica Laššáková
Flowers