Organizátori zhromaždenia Za slušné Slovensko sa nestretnú s Druckerom, kým neodvolá Gašpara

Ďalšie zhromaždenie Za slušné Slovensko bude v Bratislave vo štvrtok 5. apríla o 17:00 na Námestí SNP.

03.04.2018 13:00
debata (106)

Organizátori iniciatívy „Za slušné Slovensko“ sa nestretnú s ministrom vnútra Tomášom Druckerom, kým neodvolá policajného prezidenta Tibora Gašpara. Uvádza sa to v ich spoločnom vyhlásení.

„Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko boli dnes opakovane oslovení z kancelárie pána ministra Druckera s pozvánkou na stretnutie. Presný účel osobného stretnutia nebol jasný, skôr sme sa dozvedeli, že nám chce pán minister vnútra vysvetliť svoj postoj,“ uvádzajú organizátori s tým, že sa zhodli, že podmienkou na stretnutie je odvolanie Gašpara. „Toto odvolanie považujeme za prvý a nevyhnutný krok pre začiatok obnovovania dôvery v nové vedenie Ministerstva vnútra SR, ako aj krok k naplneniu požiadavky nezávislého vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a všetkých káuz, na ktoré Ján a jeho kolegovia novinári poukázali a stále poukazujú,“ dodávajú organizátori.

Ďalšie zhromaždenie Za slušné Slovensko bude v Bratislave vo štvrtok 5. apríla o 17:00 na Námestí SNP. Organizátori tak podľa vlastných slov reagujú na fakt, že minister vnútra Tomáš Drucker doteraz neurobil zmeny vo vedení polície.

106 debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Drucker #Za slušné Slovensko