Vznikajúca strana Za slušné Slovensko poslala organizátorom zhromaždení list

06.04.2018 08:32
šeliga, kiska, za slušné slovensko
Na snímke uprostred zástupca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga počas tlačového brífingu po stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom. Autor: ,

Prípravný výbor politickej strany Za slušné Slovensko poslal organizátorom zhromaždení Za slušné Slovensko otvorený list.

Vyjadruje im v ňom podporu v organizácii zhromaždení a žiada o stretnutie. „Sme na rovnakej lodi,“ píšu v liste zakladatelia novej strany.

Vznikajúca strana zároveň vyzýva občanov, vrátane organizátorov zhromaždení, aby sa k nim pridali. „Sme otvorení možnosti, že zo strany časom, až bude dostatok slušných a odhodlaných ľudí pre politiku, odídeme. Ide nám o to, aby sme aktivovali hlas ľudí z ulíc v politike,“ vyhlasuje.

Organizátori boli z registrácie strany nepríjemne prekvapení a avizovali právne kroky. „My sme sa obrátili na právnikov, lebo to považujeme za hyenizmus. Ľudia sa tu pokojne zhromažďujú, hovoria, že sa nebude zakladať politická strana a potom niekto príde a zneužije túto značku,“ povedal jeden z organizátorov Juraj Šeliga.

Za vznikom strany je bývalá redaktorka STV a exhovorkyňa Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD) z čias jeho ministrovania v rezorte pôdohospodárstva Magda Želeňáková. Okrem nej sú v prípravnom výbore Radko Olej z Košíc a Peter Hardoň z Vlkoviec. Už oznámili Ministerstvu vnútra (MV) SR, že idú zbierať podpisy. Oznámenie je na webstránke ministerstva. Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov.

MV TASR potvrdilo, že doposiaľ nikto stranu s názvom Za slušné Slovensko neregistroval. „Momentálne sme v zmysle zákona o politických stranách a politických hnutiach uverejnili oznámenie prípravného výboru, že 29. marca 2018 začali zbierať podpisy na založenie strany s týmto názvom,“ uviedol hovorca rezortu Petar Lazarov. Počas 180 dní sa teda iná strana s týmto názvom nedá zaregistrovať.

#Za slušné Slovensko #Smer #Magda Želeňáková #Ľubomír Jahnátek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk