Smer oslabil o štyri percentá, hlas by mu dalo menej ako 21% voličov

Parlamentné voľby by v apríli vyhrala vládna strana Smer so ziskom 20,7 percenta hlasov. Oproti februáru jej preferencie klesli o štyri percentá. Na druhom mieste by skončila SaS, podporilo by ju 17,1 percenta voličov. Polepšila si o 0,9 percenta. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry AKO.

09.04.2018 11:40 , aktualizované: 12:06
debata (219)

Do parlamentu by sa celkovo dostalo osem subjektov. Oproti februáru narástli preferencie o 0,8 percenta aj SNS, v apríli by získala 10,7 percenta hlasov. O 1,8 percenta viac respondentov by podporilo stranu Kotleba – ĽSNS. Volilo by ju desať percent opýtaných.

Naopak, približne jednopercentný odlev podporovateľov zaznamenali OĽaNO – NOVA (9,1 %) a Sme rodina – Boris Kollár (8,6 %). Mimoparlamentné KDH by v apríli získalo 8,6 percent hlasov, čo predstavuje takmer jednopercentný nárast. Do parlamentu by sa s 5,6 percentnou podporou dostala aj strana Most-Híd. Jej podpora od februára klesla o 0,7 percenta.

V prieskume sa objavujú aj strany Progresívne Slovensko (3,2 %) a SPOLU – občianska demokracia (2,8 %). Mimo parlamentu by opäť skončila SMK, ktorú by volilo 2,7 percenta opýtaných. Ostatné strany v prieskume nezískali ani jedno percento.

Prieskum sa realizoval telefonicky na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov od 4. do 7. apríla. Voliť by podľa prieskumu išlo 69,8 percenta respondentov, 12,7 percenta opýtaných by voliť určite nešlo. Agentúra sa pri prieskume pýtala, koho by respondenti išli voliť. Agentúra čítala ľuďom politické strany v náhodnom poradí.

219 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Smer #parlamentné voľby #ako