Ministerstvo prenajalo za 12 490 eur na rok Gálovi 4-izbový byt, minister ho nechce

Ministerstvo spravodlivosti prenajalo pre ministra Gábora Gála (Most-Híd) od Správy služieb diplomatického zboru 4-izbový byt s celkovou rozlohou 150 metrov štvorcových. Ročná nájomná zmluva v celkovej hodnote 12 490 eur bola zverejnená 3. apríla v centrálnom registri zmlúv. Gál ho nariadil vymeniť za menší.

11.04.2018 14:49
gábor gál Foto: ,
Minister spravodlivosti SR Gábor Gál počas rokovania 99. schôdze vlády.
debata (5)

Gál v stredu po zasadnutí vlády potvrdil, že byt v bytovke diplomatov mal byť pre neho. Byt mal byť pre mňa, ale to je veľký a nezariadený, takže to sa už hneď vrátilo," vysvetlil.

Nový minister, ktorý nahradil pri nedávnej rekonštrukcii vlády doterajšiu šéfku rezortu Luciu Žitňanskú (Most-Híd), však podľa jeho slov ministerské ubytovanie potrebuje. Vládny politik býva vo Veľkej Mači v Trnavskom kraji, vzdialenej od hlavného mesta 60 kilometrov.

Určite nejaký byt potrebujem, ale taký, ktorý viem aj využiť," zdôraznil, že ministerstvo mu zháňa byt, ktorý je menší. No určite menší a taký, aby som tam nemusel teraz ešte zháňať nábytok a všetko, lebo na toto nemám čas ani energiu," doplnil.

Prenajatý 4-izbový byt má 119,4 metra štvorcového a loggiu o výmere 30,6 metra štvorcového. Nachádza sa na Jančovej ulici 8 v Bratislave. Mesačnú odplatu za nájom bytu dohodlo ministerstvo spravodlivosti na 815 eur. Nájomnú zmluvu uzavrelo do 30. apríla 2019.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo spravodlivosti #Gábor Gál