Strana SPOLU - občianska demokracia bude mať v Poprade ustanovujúci snem

14.04.2018 10:09
beblavý, spolu
Líder hnutia SPOLU - občianska demokracia Miroslav Beblavý. Autor: ,

V Poprade bude v sobotu ustanovujúci snem strany SPOLU - občianska demokracia, ktorú zakladá nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Do parlamentu sa dostal na kandidačnej listine strany Sieť, ktorú však po voľbách opustil.

V minulosti Beblavý pôsobil v SDKÚ-DS. Na snem do Popradu by malo prísť približne 300 delegátov. Ich úlohou bude zvoliť nového predsedu. Jediným kandidátom je zatiaľ Beblavý. Okrem neho delegáti zvolia aj troch podpredsedov a predsedníctvo. Schvaľovať budú aj programové dokumenty a stanovy. Beblavý by mal tiež predstaviť novú tvár v strane.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu SPOLU – občianska demokracia tento rok, o registráciu požiadali jej predstavitelia 11. januára. Na ministerstvo priniesli 18 121 podpisov, ktoré začali zbierať vlani 17. novembra. SPOLU – občianska demokracia sa plánuje zúčastniť už v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, ktoré chcú využiť na to, aby do najnižších úrovní vládnutia dotiahli nových a schopných ľudí.

Vo veľkých mestách rokujú o tom, kto by mal za ich stranu kandidovať. Neplánujú však v každom krajskom meste postaviť kandidáta, sú otvorení aj možnej predvolebnej koalícii.

Medzi hlavných predstaviteľov strany patria poslanci NR SR Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková, Jozef Mihál, Oto Žarnay, Simona Petrík a Viera Dubáčová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poprad #Miroslav Beblavý #snem strany Spolu #strana Spolu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku