Umelý konflikt, Danko vydiera Smer a chce silnejšiu pozíciu, tvrdí SaS

Predseda SNS Andrej Danko vydiera Smer, aby si posilnil pozície v koalícii. Myslia si to predstavitelia liberálov z SaS, ktorí opätovne zdôrazňujú potrebu predčasných volieb.

19.04.2018 11:07
SaS, Richard Sulík, Foto: ,
Predseda strany SaS Richard Sulík.
debata (27)

Reagovali tak na kritiku národniarov na adresu premiéra Petra Pellegriniho (Smer). Ten sa má vo štvrtok popoludní stretnúť so šéfom SNS a vyjasniť si niektoré otázky. Pre SNS je totiž podľa Danka Pellegrini z hľadiska postojov neznámy. Koalícia vrátane SNS pred mesiacom vyslovila v parlamente Pellegrinimu a jeho vláde dôveru.

„Vládna koalícia opäť dospela do bodu, keď je zjavné, že záujem občanov je na poslednom mieste, lebo prednosť majú kšefty a stranícke záujmy,“ tvrdí SaS. Napätie medzi SNS a Pellegrinim ohľadom zahranično-politickej orientácie Slovenska je podľa SaS opäť len umelý konflikt vyvolaný národniarmi.

Danko po stredajšom rokovaní predsedníctva informoval, že si SNS pozve Pellegriniho, aby si vydiskutovali postoje k otázkam, ktoré prináša vládnutie. Hovoril, že sa nechce dozvedať o odchodoch ministrov či vysokých funkcionárov z médií. Necíti sa v koalícii takto komfortne. Zdôraznil, že koaličnú dohodu ale SNS neotvára.

Koaličný Most-Híd sa s kritikou SNS voči Pellegrinimu nestotožňuje. „Nevnímame žiadne posuny vládnej koalície v zásadných politických otázkach,“ uviedla strana vo svojom stanovisku.

Pellegrini povedal, že diskutovať príde rád, ospravedlnil sa, že o personálnych veciach okolo ministerstva vnútra neinformoval Danka dosť skoro, pripisoval to zhonu. Národniarov chce uistiť, že je ich spojenec a nie nepriateľ a sľubuje, že vytvorí podmienky, aby aj ministri za SNS mohli napĺňať svoje priority.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #Richard Sulík #Andrej Danko #Peter Pellegrini #strana SaS