Ďalší kontroverzný kandidát na prezidenta? Podpisy začal zbierať Eduard Chmelár

23.04.2018 09:54

Politický analytik a pedagóg Eduard Chmelár chce kandidovať za prezidenta SR. Začína zbierať podpisy, potrebuje ich aspoň 15-tisíc. Kandidatúru oficiálne oznámi, keď podpisy získa. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook.

„Som rozhodnutý stať sa kandidátom na prezidenta SR. V uplynulých dňoch som udelil súhlas skupine svojich podporovateľov, aby zorganizovali petíciu, na základe ktorej ma občania navrhujú za kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky,“ uviedol Chmelár.

Avizuje, že ak by sa stal hlavou štátu, správy o stave republiky „by už neboli rešeršovaním novinových článkov, ale zásadnými analýzami príčin našej situácie a návrhmi na jej riešenie“. Tiež by podľa vlastných slov začal uplatňovať ústavné právomoci „dojednávania a ratifikácie medzinárodných zmlúv a zastupovania SR vo všetkých dôležitých otázkach smerom navonok“.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska ešte nepovedal, či sa pokúsi obhájiť svoj post. O kandidátoch už rozmýšľajú aj politické strany, zatiaľ nikoho nepredstavili. Kandidatúru už oznámil Radovan Znášik, ktorý sa chce o hlasy voličov uchádzať ako občiansky kandidát. Záujem o prezidentský palác avizoval aj bezpečnostný analytik Juraj Zábojník. O post sa hlásil aj finančník Imrich Béreš, ale z jeho vyjadrení vyplýva, že napokon zrejme kandidovať nebude.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Eduard Chmelár #prezidentské voľby 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku