Trnavský kraj podporí vznik múzea slobody slova v dome Kuciaka a Kušnírovej

Zámer vytvoriť v obci Veľká Mača (okres Galanta) v dome zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pamätné miesto - múzeum slobody slova v stredu jednomyseľne podporil poslanecký zbor Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom zasadnutí.

25.04.2018 15:34
velka maca, vrazda, les, dom, jan kuciak Foto: ,
Dom vo Veľkej Mači, kde býval Ján Kuciak a Martina Kušnírová.
debata (27)

Poslanci poverili zároveň predsedu TTSK Jozefa Viskupiča viesť ďalšie rokovania, súvisiace s napĺňaním tohto zámeru, s pozostalými po obetiach, kolegami Jána Kuciaka z novinárskej obce, s umeleckou obcou, ako aj samosprávou tejto obce v okrese Galanta a občianskou spoločnosťou.

Predseda TTSK informoval o vzniku myšlienky a doterajších rokovaniach. Povedal, že „tragická udalosť sa stala na území nášho kraja. Obec Veľká Mača leží iba 19 kilometrov od krajského mesta“. Odkaz Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nesmie podľa neho zaniknúť v plynúcom čase, spoločnosť nesmie pripustiť žiadne obmedzenia slobody slova.

Vedenie TTSK preto plánuje podporiť myšlienku, ktorú rozvíjajú najbližší rodinní príslušníci obetí, kolegovia a kultúrne osobnosti a ktorá sleduje záujem zriadiť v dome pamätné miesto. TTSK bude úzko spolupracovať s obcou, prepojením bude poslanec Krisztián Forró, ktorý pôsobí popri krajskom parlamente aj v obecnom zastupiteľstve Veľkej Mače.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Trnavský samosprávny kraj #sloboda slova #vražda novinára Jána Kuciaka