HZS ratovala v Nízkych Tatrách Češku, v Slovenskom raji Rakúšanku

, 29.04.2018 20:46
hzs, horská záchranná služba
Zásah Horskej záchrannej služby v Slovenskom raji. Autor:

V nedeľu popoludní požiadali Horskú záchrannú službu (HZS) o pomoc turisti z Nízkych Tatier. Počas zostupu zo Svidovského sedla spadla 53-ročná česká turistka.

Ako na svojej webovej stránke informovala HZS, pri páde si Češka poranila dolnú končatinu a nebola schopná samostatne pokračovať. Horskí záchranári našli ženu v ťažko prístupnom teréne v hustom lesnom poraste.

Poskytli jej neodkladnú zdravotnú starostlivosť, nohu zafixovali vákuovou dlahou a za pomoci lanovej techniky a nosidiel ju transportovali do Svidovského sedla. Tam ju naložili do terénneho vozidla HZS a dopravili do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Pomoc dievčatku v ústí Sokolej doliny

HZS zasahovala popoludní aj v Slovenskom raji, keď o pomoc požiadala matka 10–ročnej turistky z Rakúska.

Dievčatko si pádom na turistickom chodníku v oblasti ústia Sokolej doliny spôsobilo úraz chodidla.

Záchranári HZS zo Slovenského raja jej po príchode na miesto poskytli základnú zdravotnú starostlivosť a zranenú končatinu jej zafixovali. Po ošetrení ju pomocou nosidiel Kong transportovali na Klauzy, odkiaľ bola terénnym vozidlom HZS dopravená do nemocničného zariadenia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenský raj #horská záchranná služba #Nízke Tatry
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku