Saková vidí výmysly, Matovič nízku cenu

, 02.05.2018 12:21, aktualizované: 19:11

Šéf OĽaNO Igor Matovič naznačil, že ministerka vnútra Denisa Saková (Smer) v roku 2016 lacno kúpila nebytové priestory na lukratívnom mieste pri nábreží Dunaja v Bratislave, a teraz ich predáva s vysokým ziskom. Ministerka odpovedala vyhlásením, že radšej sa zúčastní na pohrebe policajta, ktorý zomrel pri tragickej dopravnej nehode v službe, ako robiť tlačovú besedu a „reagovať na výmysly“ Matoviča.

Ministerka, naopak, poukázala na to, že Matovič obchodoval s Jozefom Majským a kupoval pozemky v Trnave za polovičnú cenu oproti znaleckému posudku. „Pán Matovič neprestáva v útokoch na rezort vnútra, pretože sám je za svoje podnikateľské aktivity vyšetrovaný orgánmi činnými v trestnom konaní,“ uviedol tlačový odbor rezortu vnútra.

Matovič tvrdí, že firma manželov Sakovcov Komec kúpila pol roka po parlamentných voľbách dvojpodlažné obchodné priestory v komplexe Panorama city v Bratislave za 1 350 eur za štvorcový meter. Celkovo išlo o 289 štvorcových metrov a tri garážové miesta. Za priestory mala firma podľa účtovnej závierky, ako uviedol Matovič, zaplatiť 466 055 eur. Cenu za štvorcový meter označil Matovič za „pofidérnu“. „Za to na najhoršom sídlisku v Trnave si nekúpite ani meter štvorcový bytu,“ vyhlásil a ministerku vyzval na odchod z funkcie.

Podľa Matoviča je Saková po rozvode jedinou majiteľkou firmy, ktorá teraz predáva obchodné priestory už za 2 580 eur za štvorcový meter, a mala by tak zinkasovať 821-tisíc eur so ziskom 354-tisíc eur. Dodal, že ostatní záujemcovia pritom kupovali v spomínanom komplexe obchodné priestory za ceny v rozmedzí 2 500 až 2 900 eur za štvorcový meter. Podľa neho by sa mala Saková zisku vzdať a venovať ho charite.

Projekt J&T

Panorama city je projektom spoločnosti J&T Real Estate. Šéf OĽaNO tiež tvrdil, že manžel Sakovej ako člen Predstavenstva Dopravného podniku Bratislava obhajoval tender na nákup trolejbusov pre firmu, ktorá patrí práve pod J&T.

Podľa hovorkyne spoločnosti J&T Real Estate Daniely Stričkovej v projekte Panorama city sa predávali nebytové priestory štandardným spôsobom a boli vypredané už v roku 2015/2016. „Zmluva na predaj nebytových priestorov bola uzatvorená so spoločnosťou Komec, s. r. o. Cena aj jej podmienky sú predmetom obchodného tajomstva, avšak môžeme potvrdiť správnosť už v médiách zverejnenej predajnej sumy 558 000 eur s DPH," povedala pre Pravdu Stričková.

Podľa Sakovej zmluva o budúcej zmluve, ktorá jasne stanovovala podmienky, sa podpisovala v roku 2015. „Išlo o kombináciu financovania zo zdrojov: pôžička konateľa spoločnosti a úveru od slovenskej banky. Dokopy spoločnosť za priestor zaplatila 558 000 eur. Bola to aktivita jej vtedajšieho manžela,“ uviedol v stanovisku tlačový odbor rezortu vnútra.

Podľa neho vzhľadom na rozvod manželov, v rámci bezpodielového spoluvlastníctva majetku došlo k vyrovnaniu a k zmene na poste majiteľa spoločnosti. „Priestor sa momentálne predáva, nie však za cenu, ktorú uvádza pán Matovič. Dôvodom je fakt, že ministerka nemá časový priestor sa o to starať, chce sa venovať výkonu funkcie. Priestor od jeho kolaudácie nebol prenajatý, pretože sa doteraz záujemca nenašiel,“ dodalo ministerstvo vnútra.

Pôvodnú agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom z denníka Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Igor Matovič #Denisa Saková #firma Komec #Sakovej nehnuteľnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku