Vadalu vydajú do Talianska

, , 04.05.2018 09:36, aktualizované: 09:43
Košice, súd, Antonino Vadala, vydávacia väzba,
Antonino Vadala. Autor: ,

Talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu by mali vydať do Talianska do desiatich dní. Vadala je trestne stíhaný za drogovú činnosť v organizovanej skupine.

„Prokurátorka Krajskej prokuratúry Košice dnešného dňa vydala rozhodnutie o vykonaní európskeho zatýkacieho rozkazu vydaného súdom v Benátkach na Antonina V," informoval hovorca krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Proti rozhodnutiu prokuratúry sa podnikateľ, o ktorom písal aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak, nemôže odvolať resp. podať sťažnosť. "Zákonná lehota na realizáciu fyzického odovzdania osoby príslušným talianskym orgánom je desať dní,“ dodal Filičko s tým, že vydanie v týchto prípadoch zabezpečuje Úrad medzinárodnej policajnej spolupráce Prezídia policajného zboru.

Vadalu zadržala slovenská polícia 13. marca, pôvodne skončil v tzv. predbežnej väzbe. V krajine pôvodu je stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami.

Podľa obvinenia sa spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #drogová trestná činnosť #vražda novinára Jána Kuciaka #Antonino Vadalà #vydanie Vadalu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku