Po páde z via ferraty pri Kremnici zomrel 65-ročný muž

Pravdepodobne nesprávne upevnený bezpečnostný pás sa stal v utorok osudným pre 65-ročného turistu, ktorý dopoludnia padol zo zaistenej cesty, tzv. via ferraty, v oblasti Skalky pri Kremnici.

08.05.2018 15:14
debata (8)

Po nástupe do exponovanej časti ferraty s názvom „Výzva“ utrpel 40– až 50-metrovým pádom vážne viacpočetné zranenia. O prípade informuje na svojej internetovej stránke Horská záchranná služba (HZS).

„Prvú pomoc poskytla mužovi lekárka, ktorá sa v tom čase nachádzala na mieste. K postihnutému okamžite odišli záchranári HZS, a zároveň tam smerovala aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Banskej Bystrice. Keďže sa na Skalke nachádzal službukonajúci príslušník HZS, prebehlo nasadenie záchranárov do niekoľkých minúť,“ informujú horskí záchranári.

Profesionálni a dobrovoľní zmluvní záchranári HZS muža ošetrili, pripravili na transport a za pomoci transportných prostriedkov ho spustili na zvážnicu. V tom čase už mužov stav vyžadoval resuscitačné postupy.

K pacientovi bol na Peknej vyhliadke spustený aj lekár posádky VZZS a na miesto dorazili aj hasiči zo Zvolena. Muža v kritickom stave transportovala do nemocnice v Banskej Bystrici, kde však zraneniam podľahol.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #smrť #Kremnica #pád #Skalka #ferrata