O prezidentské kreslo sa bude uchádzať vedec Robert Mistrík

, 15.05.2018 15:30, aktualizované: 15:47
Robert Mistrík
Chemik Robert Mistrík vyznamenaný Pribinovým krížom I. triedy počas slávnostnej ceremónie udeľovania štátnych vyznamenaní v budove Slovenskej filharmónie pri príležitosti osláv 25. výročia vzniku Slovenskej republiky. Autor: ,

"Po dnešnom oznámení prezidenta Andreja Kisku som rozhodnutý uchádzať sa v roku 2019 o post prezidenta Slovenskej republiky ako nestranícky kandidát," napísal na svojom profile na sociálnej sieti Facebook vedec Robert Mistrík s tým, že podrobnosti o kandidatúre oznámi v priebehu júna.

Mistrík sa už pred časom začal spomínať v súvislosti s prezidentskými voľbami s tým, že ho podporuje SaS. Robert Mistrík je bývalým členom tejto strany.

„Strana SaS sa k téme prezidentských volieb a prípadnej podpory niektorého kandidáta vyjadrí po zasadnutí májovej Republikovej rady,“ uviedla hovorkyňa liberálov Katarína Svrčeková.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko doplnil, že on osobne bude presadzovať, aby strana podporila Mistríka a nehľadala nikoho iného. „Myslím si, že by veľmi dobre reprezentoval SR doma aj v zahraničí. Je to bezúhonný človek so silným životným príbehom a veľkým zmyslom pre spravodlivosť,“ uzavrel Galko.

Záujem o palác už prejavili Radovan Znášik, bezpečnostný analytik Juraj Zábojník a politický analytik a pedagóg Eduard Chmelár. Predbežný záujem mal deklarovať aj sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. O post sa hlásil aj finančník Imrich Béreš, ale z jeho vyjadrení vyplýva, že napokon zrejme kandidovať nebude.

#Robert Mistrík #kandidatúra na prezidenta 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Lotos by Ivana Štanclová

Kytica Lotos by Ivana Štanclová

23,99
Amore biele ľalie

Amore biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk