Matečná a Čižnár sa dohodli, že budú hľadať riešenia problémov farmárov

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (nominantka SNS) a generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár sa v utorok 15. mája stretli na pracovnom rokovaní ohľadom problémov farmárov na východnom Slovensku.

16.05.2018 14:10
Jaromír Čižnár Foto: ,
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár (na archívnej snímke) na tlačovej konferencii 9. mája ostro kritizoval ministerku Matečnú a odkázal jej, nech si urobí v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a Slovenskom pozemkovom fonde poriadok, „lebo je to tam prehnité“.
debata (4)

"Témou stretnutia bolo riešenie medializovaných problémov farmárov najmä na východe Slovenska. Generálny prokurátor Čižnár už minulý týždeň avizoval, že sa bude týmito podnetmi zaoberať.

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka prisľúbila plnú súčinnosť pri vyšetrovaní a poskytne všetky potrebné podklady. Generálny prokurátor a agrorezort budú tiež hľadať systémové riešenia, ako predísť problémom do budúcnosti," uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Pripomenula, že generálna prokuratúra, ako už bolo avizované minulý týždeň na tlačovej konferencii, preskúma minimálne 42 trestných vecí týkajúcich sa rôznej trestnej činnosti, pri ktorej poškodenými sú samostatne hospodáriaci roľníci. „O výsledkoch preskúmania trestných vecí bude Generálna prokuratúra SR informovať,“ dodala Predajňová.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár pritom minulý týždeň na tlačovej konferencii nešetril kritikou do vlastných radov aj radov polície. Ministerke Gabriele Matečnej odkázal, nech si urobí v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a Slovenskom pozemkovom fonde poriadok, „lebo je to tam prehnité“. „Toto sa nedeje ani týždeň, ani dva. Deje sa to niekoľko rokov,“ dodal.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Čižnár #farmári #Gabriela Matečná