Prezident: Nový zákon o šéfovi polície je len figový list, budem ho vetovať

, 17.05.2018 09:39

Prezidentovi sa nepáči návrh novely zákona o policajnom zbore. Zákon mal stanoviť nové pravidlá voľby prezidenta policajného zboru Slovenskej republiky. Pre Kisku predstavuje problém funkčné obdobie sedem rokov, ako aj nejasnosti v tom, kto by mal politickú zodpovednosť za výsledky policajného prezidenta.

Andrej Kiska to povedal v exkluzívnom rozhovore pre portál Aktuality.sk.

„Ak bude zákon schválený v navrhovanej podobe, určite ho budem vetovať. Lebo nie je ničím iným, iba figovým listom, ktorý má zakryť neochotu riešiť skutočné problémy v polícii.“

Zmena spôsobu voľby policajného prezidenta bola jednou z požiadaviek kladených na vládu po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. V dôsledku vraždy podal demisiu vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák a odchod ohlásil aj vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar.

Nová ministerka Denisa Saková označila voľbu dočasného policajného prezidenta za svoju prioritu už v deň vymenovania.

Ministerstvo vnútra predložilo ešte v čase, keď bol na čele rezortu Tomáš Drucker, do medzirezortného pripomienkového konania návrh novely zákona o Policajnom zbore. Novela upravuje okrem výberu Prezidenta Policajného zboru aj výber šéfa Úradu inšpekčnej služby MV SR. Kandidátov na policajného prezidenta by mala podľa neho po novom vyberať sedemčlenná komisia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Andrej Kiska #policajný prezident #vetovanie zákona
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Flower box vintage srdce "M" červené ruže

Flower box vintage srdce "M" červené ruže

89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk