Prokurátor navrhol zobrať žilinského bosa Salingera do väzby

Prokurátor Krajskej prokuratúry Žilina podal v piatok na Okresnom súde Žilina návrh na vzatie do väzby Františka Salingera, ktorý je obvinený pre obzvlášť závažný zločin úverového podvodu v štádiu pokusu a prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, informoval hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.

18.05.2018 13:48
debata

„Dôvodom podania návrhu je obava z úteku, iného vyhýbania sa trestnému stíhaniu a obava z pokračovania v trestnej činnosti. Keďže vyšetrovanie sa po vznesení obvinenia nachádza v úvodnej fáze, bližšie informácie k veci poskytovať nebudeme,“ doplnil hovorca žilinskej krajskej prokuratúry.

Polícia mala zadržať Františka Salingera, ktorý mal byť považovaný za bossa žilinského podsvetia, počas akcie v Martine. „Môžeme potvrdiť, že príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru dňa 16. mája v Martine vykonali policajnú akciu, pri ktorej zadržali jednu podozrivú osobu,“ povedal vo štvrtok (17.5.) hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. Informáciu, že išlo naozaj o Františka S., však nepotvrdil.

debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #krajská prokuratúra #František Salinger