Na Slovensko smerujú americkí vojaci, budú cvičiť a radiť našim ozbrojeným zložkám

Na územie Slovenskej republiky pricestuje jednotka amerických vojakov, ktorí budú plniť úlohy výcviku a poradenstva v rámci spolupráce ozbrojených síl Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických.

23.05.2018 12:03
debata (45)

Materiál dnes odobrila vláda SR s tým, že skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla tohto roka. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.

Dokument počíta s príchodom maximálne štyroch vojakov a dvoch kusov vojenskej techniky. Podľa rezortu obrany je príchod amerických vojakov ideálnou príležitosťou na upevnenie spolupráce Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických.

„Spolupráca Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými je realizovaná dlhodobo na veľmi vysokej úrovni, čoho prejavom je aj intenzívna spolupráca ich ozbrojených síl najmä v oblasti vojenského výcviku a vojenských cvičení. Navrhované pôsobenie predstavuje výrazný prínos pre Ozbrojené sily Slovenskej republiky a vytvára bázu na rozvoj bilaterálnej spolupráce v tejto oblasti,“ uvádza sprievodný materiál z rezortu obrany.

Vyslanie amerických vojakov na naše územie musí odobriť ešte Národná rada SR.

45 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #USA #armáda