Vláda výjazdovo zasadne vo Fiľakove a Veľkom Krtíši

Vláda SR absolvuje ďalší dvojdňový výjazd do najmenej rozvinutých regiónov. Mieri na juh stredného Slovenska, v stredu zasadne vo Fiľakove, vo štvrtok vo Veľkom Krtíši.

30.05.2018 07:00
vláda 99. schôdza zasadnutie Pellegrini Foto: ,
Na snímke predseda vlády Peter Pellegrini.
debata (4)

Pre okresy Lučenec a Poltár vláda uvoľnila po jednom milióne eur. Schválené akčné plány predpokladajú, že by do roku 2020 malo v prvom uvedenom okrese vzniknúť 1 440 pracovných miest, v druhom 750. Ku koncu apríla predstavovala miera nezamestnanosti v okrese Lučenec 9,11 percenta, v Poltári bol podiel nezamestnaných 10,96 percenta. Akčné plány z roku 2016 predpokladajú pre oba okresy regionálne príspevky vo výške 4,3 a 2,8 milióna eur.

V budove Mestského úradu vo Fiľakove sa ministri zídu popoludní, naplánované je tu aj stretnutie s primátormi a starostami regiónu. Dotácie, o ktorých bude vláda rozhodovať, pôjdu do miest v regióne a desiatok obcí.

Najväčšiu sumu – 320 000 eur získa mesto Poltár, väčšina z toho (200 000 eur) pôjde na rekonštrukciu tribún na mestskom futbalovom štadióne a rekonštrukciu domova dôchodcov (115 000 eur). Fiľakovo dostane 150 000 eur na rekonštrukciu dvoch materských škôlok a vybudovanie multifunkčného ihriska. Lučenec môže podľa vládneho materiálu rátať so sumou 135 000 eur na rekonštrukciu miestnej cesty a verejných priestranstiev.

So šnúrou výjazdových rokovaní v tomto roku začala vláda 26. februára, v tento deň navštívila okres Rimavská Sobota. Prerušila ich vládna kríza, ktorá prepukla po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Zrekonštruovaný vládny kabinet už pod vedením Petra Pellegriniho (Smer) prišiel 4. apríla do okresu Sabinov, 5. apríla ministri rokovali v Prakovciach v Gelnickom okrese. Ďalší dvojdňový výjazd sa uskutočnil o mesiac – 3. mája vláda zasadla v okrese Vranov nad Topľou, 4. mája v okrese Trebišov.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľký Krtíš #vláda SR #výjazdové rokovanie #Fiľakovo #zasadnutie vlády