Kotleba ohlásil kandidatúru na prezidenta

Predseda ĽSNS a poslanec Národnej rady SR Marian Kotleba ohlásil vo štvrtok svoju kandidatúru v budúcoročných prezidentských voľbách. Oznámil to na tlačovej konferencii v sídle strany v Banskej Bystrici.

31.05.2018 13:23, aktualizované: 15:09
Marian Kotleba, Kotleba, ľsns, Foto: ,
Poslanec NR SR za stranu ĽS NS Marian Kotleba.
debata

„Nebolo ľahké akceptovať rozhodnutie strany, ktorá ma vyslala do boja o prezidentský palác a takú výzvu, ale cítim zodpovednosť voči budúcim generáciám a bez preháňania aj stupňujúcu podporu zo strany občanov. Som presvedčený, že našou úlohou nie je hľadať výhovorky a spôsoby, ako sa nedá, ale dať zo seba vždy maximum a plné nasadenie, aby Slovensko bolo lepšie,“ konštatoval Kotleba.

Dodal, že chce ponúknuť iný štýl politiky a hodnoty, než aké dnes symbolizuje prezidentský palác.

Hoci už dnes má k dispozícii 15 poslaneckých podpisov, odmieta bojovať o kandidatúru pomocou nich. „Prezidenta nevolia poslanci NR SR, ale občania. Od dnešného dňa začíname so zberom podpisov od občanov priamo v teréne,“ zdôraznil predseda ĽSNS.

Na otázku, čím chce osloviť svojich potenciálnych voličov, reagoval: „Tak ako naša strana je verná programu postavenom na národnom, kresťanskom a sociálnom pilieri, aj môj program bude postavený na týchto pilieroch. Budem jasným a silným hlasom za vystúpenie Slovenska z NATO, jasným a silným hlasom proti vojne s Ruskou federáciou, ktorá sa tu, žiaľ, intenzívne pripravuje a jasným a silným hlasom za nastolenie právneho štátu a to aj prostredníctvom obnovy tých najvyšších súdov.“

debata chyba
Viac na túto tému: #prezident #Marian Kotleba #prezidentské voľby 2019
Flowers