Generálna prokuratúra napadla odškodnenie 150-tisíc eur pre Harabina

Rozsudok, ktorým sudkyňa Zuzana Hlistová priklepla 150 000-eurové odškodnenie pre Štefana Harabina, nie je právoplatný.

02.06.2018 20:20
pišta harabin Foto: ,
Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin.
debata (165)

Generálna prokuratúra SR pred pár dňami podala odvolanie. Informovala o tom televízia Markíza vo svojej večernej spravodajskej relácií.

Prokuratúra podala voči rozsudku Okresného súdu Bratislava I pred pár dňami odvolanie, potvrdila to hovorkyňa Andrea Predajňová. O spore medzi Harabinom a Generálnou prokuratúrou bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Či sa voči verdiktu okresnej sudkyne Zuzany Hlistovej odvolal aj Harabin, nie je zatiaľ isté. Rozhodne sa, keď si rozsudok prečíta, no ešte ho nedostal.

„Počkám si na doručenie, rovnako ako si počkám na zverejnenie nahrávky toho telefonátu,“ povedal Harabin s tým, že ak nahrávku prokuratúra verejne pustí, tak potom 150 000 eur zaplatí generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi.

Rozhovor s Bakim Sadikim

Prokuratúra má Harabinovi platiť odškodnenie za nesprávny úradný postup. V prípade sudcu Najvyššieho súdu vraj pochybila aj tým, že bývalý šéf prokurátorov Dobroslav Trnka potvrdil novinárom existenciu prepisu telefonátu medzi Harabinom a drogovým dílerom Bakim Sadikim. Ten si momentálne odpykáva 22-ročný trest za pašovanie drog.

Dôvody odvolania prokuratúra nespresnila. Mala by však v nich namietať aj výšku odškodnenia. Čo bolo určujúce pre rozhodnutie o výške odškodnenia, nie je jasné. Sudkyňa Hlistová cez hovorcu súdu odkázala, že rozsudok po jeho vyhlásení aj stručne odôvodnila. „Úplné odôvodnenie sa bude nachádzať v písomnom vyhotovení rozsudku,“ uviedla.

165 debata chyba
Viac na túto tému: #Generálna prokuratúra #Štefan Harabin