Prieskum: Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má RTVS

05.06.2018 12:08

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo ponúkal v prvom štvrťroku 2018 verejnoprávny RTVS. Ukázal to prieskum spoločnosti Median SK MML Omnibus.

Televízne spravodajstvo RTVS považuje za najobjektívnejšie 25,3 percenta účastníkov prieskumu. V porovnaní s predošlým kvartálom si telerozhlas zlepšil svoju pozíciu (nárast o 0,5 percentu­álneho bodu). RTVS sa prvýkrát na čelo rebríčka dostala v 3. kvartáli 2016 a od začiatku roku 2017 si túto pozíciu udržuje.

Druhé v poradí skončilo televízne spravodajstvo TV Markíza, ktoré považuje za najobjektívnejšie 23,5 percenta Slovákov. Nasledovali TV Joj (18,4 percenta) a TA3 (15,8 percenta). Všetky tri televízie si v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom polepšili. Najvýraznejšie, až o 1 percentuálny bod, poskočila spravodajská TA3.

Inú televíziu uviedlo ako zdroj najobjektívnejšieho spravodajstva 2,9 percenta účastníkov prieskumu. V prieskume pritom mohli označiť len jednu televíziu, pričom 13,5 percenta opýtaných sa k otázke nevyjadrilo.

Prieskum uskutočnila agentúra Median SK na vzorke 2259 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Terénny zber dát sa uskutočnil v mesiacoch januára až marec 2018 kvótnym výberom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prieskum #RTVS #spravodajstvo #objektívnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku