Pellegrini: Jedinou alternatívou pre Slovensko je NATO a EÚ

Predseda vlády SR Peter Pellegrini na Úrade vlády SR v Bratislave prijal veľvyslanca Spojených štátov amerických na Slovensku Adama Sterlinga.

05.06.2018 18:06
debata (176)

Hovorili spolu o vzájomných bilaterálnych vzťahoch medzi našimi krajinami, o významných výročiach, ktoré si Slovensko v tomto roku pripomína, ale aj o zavedení ciel zo strany USA na oceľ, hliník či o možnom zavedení ciel na dovážané automobily.

Predseda vlády vyzdvihol vysokú kvalitu vzťahov medzi Slovenskom a USA a ocenil aktivity americkej ambasády, ktorými si pripomenula sté výročie podpísania Pittsburskej dohody, ako aj 25. výročie nadviazania vzájomných diplomatických stykov.

Peter Pellegrini zdôraznil dôležitosť transatlantických väzieb. Jedinou alternatívou pre Slovensko je Európska únia a NATO, pretože len prostredníctvom členstva v týchto organizáciách môžeme chrániť slovenské záujmy a ponúknuť našim občanom perspektívnu budúcnosť. Premiér s americkým veľvyslancom diskutoval aj o blížiacom sa predsedníctve Slovenska vo Vyšehradskej skupine, v rámci ktorého chceme presadzovať pozitívnu proeurópsku agendu orientovanú na praktické výsledky.

Od začiatku júna platia clá na oceľ a hliník dovážaný do USA. Ako včera uviedol predseda vlády, vzhľadom na to, že producenti ocele a hliníka nemajú väzby s USA vo významných objemoch, zatiaľ by sme nemali byť touto situáciou dotknutí. „Vo štvrtok osobne navštívim našu najväčšiu hlinikáreň v Žiari nad Hronom a budeme diskutovať o tom, či to dopad na výrobu má alebo nemá,“ povedal premiér.

176 debata chyba
Viac na túto tému: #veľvyslanectvo USA #Peter Pellegrini
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy