V strane MOST-HÍD zvažujú prezidentskú kandidatúru Bugára

V strane Most-Híd zvažujú kandidatúru Bélu Bugára v budúcoročných prezidentských voľbách. Podľa informácií agentúry SITA dôvodom má byť mobilizácia voličov maďarskej národnosti pred eurovoľbami a parlamentnými voľbami, ktoré majú byť v roku 2020.

06.06.2018 10:36
debata (21)
Ako uviedol zdroj z prostredia Most-Híd, ak by prezidentského kandidáta postavila len neparlamentná Strana maďarskej komunity (SMK) a nie aj Most-Híd, dokázala by SMK lepšie zmobilizovať voličov na juhu Slovenska. Efekt sa potom prejaví vo voľbách do NR SR. O kandidatúre Bugára rozhodnú na straníckom sneme v sobotu.

Analytik Ján Baránek nevie, ako je Bugár v prípade kandidatúry priechodný na celom Slovensku, keďže je maďarskej národnosti. „Neviem, či Slováci dozreli, aby volili takéhoto prezidenta. Je iné voliť stranu ako Most a iné je prezident, ktorý symbolizuje krajinu,“ povedal Baránek v stredu pre agentúru SITA.

Podľa neho ak by však kandidatúra Bugára mala byť len pre konkurenciu SMK, bol by to chabý dôvod. “Prezidentské voľby by nemali byť využívané na stranícke zápasy, lebo je to nadstranícky post,“ dodal.

21 debata chyba
Viac na túto tému: #Most-Híd #kandidát na prezidenta
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy