Po stredajšej prietrži mračien evidujú poisťovne desiatky škodových udalostí

07.06.2018 16:56
Slovensko počasie dažde záplavové Bratislava
Na snímke zaplavené autá na Ružinovskej ulici pod mimoúrovňovou križovatkou s Bajkalskou ulicou v Bratislave. Autor: ,

Zatečené priestory rodinných domov, zaplavené pivnice a zatopené garáže, poškodené autá. To sú najčastejšie škody, ktoré poškodení hlásia poisťovniam po stredajších výdatných dažďoch a krupobití na západnom Slovensku.

Najviac hlásení prichádza z Bratislavy, najmä z časti Rača a Ružinov, kde sú hlásené predovšetkým škody po atmosférických zrážkach, ďalej z Dunajskej Stredy, Malaciek a Nitry, kde škody spôsobilo aj silné krupobitie a blesky.

Už od štvrtkového rána klienti Allianz – SP nahlásili vyše 150 škôd na privátnom majetku a dve desiatky poškodených vozidiel.

Ako uviedla Lucia Muthová z Allianzu, klienti môžu po zdokumentovaní škody (vyhotovením fotografií, videí) začať s odstraňovaním škody – napr. odčerpávaním vody, sušením pivnice, domu či vozidla, aby sa zabránilo vzniku väčšej škody alebo z hygienických dôvodov.

Škody značného rozsahu eviduje aj Generali Poisťovňa. Klienti zatiaľ nahlásili v rámci Bratislavského a Trnavského kraja viac ako 50 škodových udalostí v predbežnej hodnote 40 000 eur. Poisťovňa očakáva, že tento počet sa ešte zvýši.

Nahlásené boli škody, ako napríklad zaplavená predajňa, vytopenie pivníc, vytopená konferenčná miestnosť či vytopené domácnosti, ale aj zatečenie vozidla vodou a poškodenie v rámci krupobitia. Okrem toho má Generali Poisťovňa nahlásenú jednu vysokú škodu, ktorá vznikla poškodením stavby. Jej predbežná odhadovaná výška je 500.000 eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #Dunajská Streda #škody #poistenie nehnuteľnosti #prietrž mračien
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku