Tri národné ústavy prehĺbili spoluprácu memorandom

Generálni riaditelia Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH), Národného onkologického ústavu (NOÚ) a Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Ladislav Kužela, Tomáš Alscher a Mongi Msolly podpísali v piatok memorandum o spolupráci.

22.06.2018 12:05
memorandum, alscher, msolly, kužela Foto: ,
Zľava generálny riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave Mongi Msolly, riaditeľ Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave Ladislav Kužela a generálny riaditeľ Národného onkologického ústavu v Bratislave Tomáš Alscher po podpise memoranda o spolupráci národných ústavov.
debata

Spolupráca medzi národnými ústavmi funguje už v súčasnosti. Podpisom memoranda sa zavŕši, pričom sa otvorí priestor pre nové projekty. Jedným z prvých projektov memoranda o spolupráci medzi národnými ústavmi je aj rozbiehajúci sa projekt tranzientnej kliniky, ktorého cieľom je uľahčiť prechod onkologických pacientov NÚDCH do starostlivosti onkológov NOÚ.

Generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela poznamenal, že intenzívna spolupráca medzi národnými ústavmi nie je len o geografickej blízkosti, ktorá je výhodná rovnako pre pacientov aj zdravotnícky personál, ale predovšetkým o špičkových tímoch odborníkov, ktoré ak sa spoja, zvýši sa synergický efekt. "A pacienti týchto zdravotníckych zariadení dostanú tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť, akú im na Slovensku dokážeme zabezpečiť,“ uviedol.

Rýchlejšia kooperácia

Podľa generálneho riaditeľa NÚSCH Mongiho Msollyho vďaka memorandu budú môcť odborníci vzájomne rýchlejšie a operatívnejšie kooperovať, čo im umožní lepšie riešiť aj tie najkomplikovanejšie prípady. „Ak budú naše zdravotnícke zariadenia vzájomne prepojené, budeme schopní našim pacientom ešte rýchlejšie poskytnúť služby a výkony, aké si vyžaduje ich zdravotný stav,“ konštatoval.

Generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher vidí v podpise memoranda národných ústavov v rámci Bratislavy pridanú hodnotu pre pacientov. „Práve vzájomná spolupráca a prepojenie našich odborných tímov zabezpečia poskytnutie zdravotnej starostlivosti na najvyššej úrovni pre tých pacientov, ktorých zdravotný stav si danú starostlivosť a výkony vyžaduje,“ poukázal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Národný onkologický ústav #Národný ústav srdcových a cievnych chorôb #NOÚ #NÚSCH #Národný ústav detských chorôb #NÚDCH