OĽaNO vyzýva poslancov koalície, aby zahlasovali za návrh na pomoc farmárom

25.06.2018 12:31
Farmári na traktoroch v Bratislave
Protestujúci farmári na traktoroch po príchode do Bratislavy. Autor: ,

Už v pondelok popoludní môžu podľa predstaviteľov OĽaNO ukázať koaliční poslanci, ako im záleží na slovenských farmároch. Ak totiž zahlasujú za ich novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, podľa poslancov OĽaNO tým pomôžu farmárom.

Novelu tejto právnej normy predložilo hnutie do parlamentu podľa poslanca Martina Fecka (OĽaNO) už po siedmy raz. Jej podstata spočíva v tom, aby bolo pri dotáciách postavené vlastnícke právo k pôde nad užívacím.

Ak by teda po novom chcel niekto čerpať dotácie na pôdu od Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), jeho povinnosťou by bolo mať list vlastníctva k tejto pôde, alebo nájomnú zmluvu podpísanú s vlastníkom pôdy.

„Žiaľ, dotačná politika je v súčasnosti postavená na užívateľovi, nie na vlastníkovi,“ konštatoval Fecko na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR. A to je podľa neho hlavný kameň úrazu. „Teraz môžu ukázať poslanci vládnej koalície, akým spôsobom to myslia úprimne alebo neúprimne,“ apeloval Fecko na zákonodarcov.

Jeho kolega z hnutia Eduard Heger doplnil, že ak by to vláda myslela s podielom slovenských potravín v obchodoch vážne, tak by musela výrazne zvýšiť záujem práve o slovenských farmárov a ich problémy. „Nemôže im klásť polená pod nohy, ale musí im ponúknuť plnú súčinnosť,“ zdôraznil Heger. O novele sa bude hlasovať v pondelok po 17.00 h.

#roľník #OĽaNO #farmári
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

24,99
Perla červené ruže srdiečka

Perla červené ruže srdiečka

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk